معجزه زیبایی با عمل لیفت گردن

لیفت گردن یک عمل زیبایی است که پوست و چربی اضافی اطراف خط فک را از بین می برد و گردنی با پوست جوان تر ایجاد می کند. نتایج حاصل جراحی می تواند طولانی مدت باشد، اما جراحی لیفت گردن نمی تواند روند پیری را متوقف کند و با گذشت زمان و افزایش سن احتمال بروز علائم پیری در گردن امری اجتناب ناپذیر است.

لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن مجموعه ای از روش ها برای بهبود ظاهر گردن است. اغلب، کانتورینگ گردن بخشی از لیفت صورت است، اما اگر از ظاهر صورت خود راضی هستید، می توان آن را جداگانه انجام داد. روش های لیفت گردن می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • برداشتن پوست اضافی (سرویکوپلاستی)
 • برداشتن یا تغییر عضلات گردن (پلاتیسماپلاستی)
 • لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافی
 • تزریق بوتاکس برای از بین بردن چربی غبغب
 • تزریق کیبلا برای از بین بردن چربی غبغب
 • سایر تکنیک‌های لیفت گردن عبارتست از لیزر، RF  و تزریق فیلرهای مختلف.

اصطلاح پزشکی برای لیفت گردن پلاتیسماپلاستی است. این روش با جراحی پوست و چربی اضافی گردن را از بین می‌برد تا چین و چروک‌هایی که با افزایش سن پدید آمده اند برطرف شود و ظاهری صاف‌تر و جوان تر ایجاد شود.

دلیل انجام لیفت گردن

لیفت گردن برای کاهش علائم پیری در قسمت پایین صورت انجام می شود، اغلب به عنوان بخشی از لیفت صورت می باشد.

نحوه آماده سازی برای جراحی لیفت گردن

غذا و داروها

ممکن است پزشک از شما بخواهد که چند روز قبل از جراحی مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید. این داروها عبارتند از وارفارین، هپارین و آسپرین و سایر داروها مانند ایبوپروفن و… باشد.

سایر اقدامات احتیاطی و مراقبتی قبل و بعد از از جراحی لیفت گردن

از آن جایی که مصرف تنباکو باعث چروک شدن پوست شده و می تواند منجر به کند شدن روند بهبودی پس از جراحی لیفت گردن شود، پزشک به بیمار توصیه می کند قبل از انجام لیفت گردن، از استعمال هر گونه دخانیات اجتناب کند.

بعد از جراحی حضور یک همراه برای بیمار لازم و ضروری خواهد بود و به بیمار توصیه می شود، شخص همراه را چند روز بعد از جراحی کنار خود نگه دارد.

آنچه از جراحی لیفت گردن قابل انتظار است

قبل از جراحی لیفت گردن

قبل از انجام لیفت گردن، پزشک با بیمار مشورت خواهد کرد تا وضعیت سلامت عمومی بیمار را ارزیابی کند، همچنین در مورد اهداف و انتظارات جراحی با وی صحبت می کند. سپس پزشک در مورد بهترین روش جراحی که بهترین نتیجه را خواهد داشت، تصمیم می گیرد. همچنین ممکن است روش‌های دیگری مانند لیفت ابرو، جراحی پلک یا کارهایی از این دست را پیشنهاد کند که ممکن است به شخص کمک کند نتایج بهتری بدست آورد.

در طول جراحی لیفت گردن

لیفت گردن را می توان با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام داد، که در آن تنها بخشی از بدن بی حسی می شود، حتی می توان به روش بیهوشی عمومی آن را انجام داد. لیپوساکشن رایج ترین روش مورد استفاده برای این کار است. جراح یک برش کوچک در پشت هر گوش و زیر چانه ایجاد می کند. تجهیزات و لوازم تخصصی چربی را از خط فک و زیر چانه مکش می کنند. اگر پوست بیمار انعطاف پذیر و ارتجاعی باشد و تنها دلیل نارضایتی بیمار از ظاهر گردن، پر بودن به دلیل چربی است، لیپوساکشن می تواند گردن مشخص تر و زیباتری به شخص بدهد. با این حال، لیپوساکشن مشکلات ظاهری گردن مثل وجود چین و چروک را حل نمی کند. پزشک بسته به عوامل متعددی از جمله نتیجه دلخواه، هزینه و آنچه که باعث نارضایتی زیباجو از گردن خود می شود، نوع جراحی را که برای وی بهترین نتیجه را خواهد داشت، مورد بحث قرار خواهد داد.

بعد از جراحی لیفت گردن

پس از لیفت گردن، احتمالاً بیمار دچار تورم و کبودی خواهد شد. ممکن است لازم باشد لباس خاصی بپوشد که گردن را فشرده کرده و به کاهش تورم ناشی از جراحی کمک کند. همچنین باید سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارند. ضمنا بایستی گردن خود را خم نکنند.

رعایت دقیق دستورالعمل های جراح پس از جراحی بسیار مهم است، به طور ویژه رعایت نکات زیر توصیه می شود:

از انجام هرگونه فعالیت های شدید خودداری کنید

در صورت بروز هرگونه مشکل یا تغییر غیرمنتظره و غیر قابل پیش بینی، همچنین در صورت بروز علائم عفونت مانند تب، قرمزی، درد بیش از حد یا چرک در محل برش، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

برای مراجعه به مطب و بررسی های پس از عمل کوتاهی نکنید، چرا که جراح شما بایستی برای حصول حداقل مشکلات پس از جراحی بیمار خویش را ویزیت کند.

خطرات لیفت گردن

در چند هفته اول پس از جراحی عوارض جانبی خواهید داشت که همگی طبیعی هستند و نباید باعث نگرانی بیمار شوند:

تورم و کبودی می تواند تا چند روز ادامه داشته باشد.

احساس سفتی یا سوزن سوزن شدن و احساسات مختلف از جمله سوزش یا کشیدن داشته باشید.

همچنین بی حسی را تجربه خواهید کرد.

مانند هر جراحی دیگری، امکان بروز عفونت وجود دارد. دمای بدن خود را اندازه بگیرید در صورت بروز اولین نشانه تب و ترشحات غیرعادی مانند چرک از محل جراحی، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

عمل لیفت گردن خطرات دیگری نیز دارد، از جمله:

 • ریزش مو در امتداد برش ها
 • بی حسی دائمی
 • جای زخم
 • از دست دادن پوست، چروکیدگی یا تغییر رنگ

نتیجه گیری

ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا تورم و کبودی به طور کامل از بین برود و تا شش ماه طول بکشد تا خطوط برش ناشی از جراحی محو شود. در این بین بایستی مراقب باشید که پوست خود را در برابر نور خورشید محافظت کنید و لباس راحت بپوشید.

منابع

 1. https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/neck-lift/about/pac-20384583#:~:text=A%20neck%20lift%20is%20a,t%20stop%20the%20aging%20process
 2. https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/neck-lift/procedure
 3. https://www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/neck-lift
 4. https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-neck-liftبرای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.