لیفت ابرو و پیشانی

لیفت پیشانی و ابرو

امروزه خانم ها و آقایان بسیاری به صورت ژنتیکی یا با افزایش سن با مشکل افتادگی ابرو مواجه هستند که با جراحی لیفت پیشانی و ابرو می توان این مشکل را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را  در صورت ایجاد نمود .

لیفت ابرو و پیشانی
لیفت ابرو و پیشانی

کاندیدای مناسب لیفت ابرو و پیشانی

در افرادی که ابرو پایین تر از حد طبیعی باشد و باعث شده باشد که چهره فرد غمگین و خسته به نظر برسید .

در افرادی که در پیشانی آن ها خطوط و چین و چروک عمیق مشاهده می شود.

در افرادی که مابین ابرو های آن ها خطوط و چین وچروک عمیقی مشاهده می شود .

لیفت ابرو و پیشانی مناسب است یا عمل جراحی افتادگی پلک فوقانی؟

این مسئله دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد در ابتدا باید جراح معاینات را با دقت بالایی انجام دهد تا تشخیص دهد افتادگی ناشی از افتادگی ابرو می باشد یا افتادگی پلک فوقانی ، در صورتی که مشکل افتادگی پلک فوقانی باشد باید فرد تحت عمل جراحی زیبایی پلک فوقانی قرار گیرد و پوست اضافی پلک فوقانی برداشته شود تا مشکل افتادگی برطرف شود اما در صورتی که مشکل اصلی افتادگی ابرو باشد و تشخیص نادرست داده شود و پوست اضافی پلک فوقانی برداشته شود ممکن است افتادگی ابرو بیشتر شود . در نتیجه جراح باید با دقت لازم تشخیص دقیق دهد .

تکنیک های مختلف لیفت ابرو و پیشانی

برای لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی چندین تکنیک وجود دارد که جراح بعد از بررسی و معاینات لازم میزان افتادگی یکی از این تکنیک ها را انتخاب می نماید ارتفاع پیشانی و وجود چین و چروک بین ابروها در انتخاب تکنیک می تواند تاثیر گذار باشد ، بهترین تکنیک در افرادی که پیشانی بلندی دارند و میزان چین و چروک بین ابرو های آن ها بیشتر است تکنیک Hairline می باشد در این تکنیک پوست اضافی پیشانی علاوه بر لیفت ابرو برداشته می شود . در مواردی که افراد پیشانی بلندی ندارند  و میزان چین و چروک آن ها کم می باشد مناسب ترین روش لیفت آندوسکوپیک می باشد که با برش های کوچک در پوست سر در محل رویش موها و با استفاده از دوربین صورت می گیرد ، امروزه بیشتر جراحان از این روش جراحی استفاده می کنند . با استفاده از این روش افتادگی ابرو کامل برطرف می شود و چین چروک ناشی از اخم زیاد و افزایش سن از بین می رود .

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی

جراحی لیفت ابرو و پیشانی کاملا فوق تخصصی می باشد و باید توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک که تجربه بالایی در این زمینه دارد انجام گیرد .

جراح باید با آناتومی این قسمت از صورت آشنایی کامل را داشته باشد و در حین جراحی دقت بالایی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است به عصب پیشانی آسیبی وارد شود و در نتیجه در عملکرد عضلاتی که ابرو را به سمت بالا می کشد خللی ایجاد شود . البته بروز این عارضه بسیار نادر می باشد ، و در صورت بروز موقتی می باشد . تورم و کبودی اطراف چشم ها از دیگر عوارضی می باشد که بعد از جراحی لیفت پیشانی و ابرو مشاهده می شود و با گذشت زمان از بین می رود . برای کاهش تورم و کبودی استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.