نحوه انجام لیفت صورت

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یک جراحی در زمینه زییایی صورت است.جوانسازی پوست می تواند به روش های مختلف انجام بگیرد که ممکن است دارای نتایج بلند مدت و یا کوتاه مدت باشد. جراحی لیفت صورت یکی از روش ها با ماندگاری بالا است که چین و چروک های صورت را از بین می برد و می تواند چهره فرد را تا چندین سال جوان تر کند.یکی از مهم ترین فاکتور ها در میزان موفقیت جراحی شما انتخاب یک جراح متخصص  است که دوره های لازم را در این زمینه گذرانده باشد .دکتر  اسماعیل فرزاد فرد  فوق تخصص جراحی پلاستیک، یکی از بهترین جراحان سینه در ساری در این زمینه راهنمایی و مشاوره های لاز م را در اختیار شما قرار می دهد.

نحوه انجام لیفت صورت

روند پیری پوست چگونه است ؟

به طور کلی  پوست قابلیت ارتجاعی را از همان دوران کودکی دارد و زیر پوست به مقداری چربی وجود دارد. با افزایش سن، این ویژگی  قابلیت ارتجاعی پوست کمتر می شود  و چربی زیر پوستی کم میشود. به دنبال آن باعث می شود که  در پوست یک حالت جمع شدگی همراه با چین و چروک به وجود بیاید که ظاهر پوست را دست خوش تغییر می کند و پوست به مانند قبل جوان به نظر نمی رسد بافت اطراف چشم و فک پایین شل می شود و موجب می شود که چهره، حالت نگران، خسته و پیر پیدا کند.

چه افرادی برای جراحی لیفت صورت مناسب هستند؟

 1. در صورتی که شما احساس می کنید پوست صورتتان پیر شده است برای بهبود علائم قابل رویت پیری در صورت و گردن می توان جراحی لیفت صورت انجام داد.
 2. از بین بردن پوست آویزان  که در قسمت میانی صورت به وجود آمده است.
 3. از بین بردن چین و چروک هایی که در پایین پلک تحتانی به وجود آمده است.
 4. از بین بردن چربی های آویزان و افتاده در پوست
 5. کسانی که در ناحیه تحتانی صورتشان ،عضلات قوام خود را از دست داده اند و نسج زیر فک آویزان شده است گزینه مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستند.
 6. افرادی که حتی با داشتن وزن طبیعی باز هم غبغب بزرگی دارند و چربی و پوست در این ناحیه باعث از بین رفتن زیبایی صورت آنها شده است.
 7. کسانی که دارای سلامت عمومی هستند .
 8. افرادی که از دخانیات استفاده نمی کنند می توانند نتیجه بهتری را از جراحی بالا کشیدن صورت یا لیفت صورت کسب کنند.

مشاوره پیش از جراحی لیفت صورت

زمانی که شما برای لیفت صورت به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه می کنید در ابتدا گردن و صورت شما معاینه می شود .پزشک بررسی می کند که کیفیت پوست شما چگونه است و  علائم پیری بر روی صورت و گردن تا چه اندازه پیش رفته است و سپس مراقبت هایی را برای قبل و بعد از جراحی لیفت صورت ارائه می دهد که کمک می کند جوان‌سازی کلی پوست به حداکثر برسد.دکتر فرزادفرد در این جلسه به تمامی سوالات شما پاسخ خواهد داد.

از جراحی لیفت صورت نباید انتظار داشت که:

افرادی که تصمیم دارند جراحی لیفت صورت انجام بدهند نباید این انتظار را داشته باشند که جراحی لیفت صورت روند پیری آنها را متوقف کند در واقع این عمل تنها صورت شما را جوان می کند  و نتایج آن هم بلند مدت است اما در واقع  پوست شما دست خوش تغییر نمی شود و کلاژن سازی با بالا رفتن سن کمتر می شود و پیری پوست شما ادامه دارد.

لیفت صورت تنها به صورت جراحی قابل انجام است  و  بدانید که لیفت صورت با روش های دیگر به هیچ عنوان نتیجه ایی مشابه عمل لیفت صورت به همراه نخواهد داشت و نتیجه ایی موقت خواهند داشت و همچنین باعث می شوند که شما جراحی لیفت صورت را به تاخیر بیندازید.

افرادی که افتادگی پلک و یا ابرو دارند نباید این انتظار را داشته باشند که با عمل لیفت صورت این مشکلاتشان برطرف شود در واقع همراه با این جراحی عمل های دیگر به صورت همزمان انجام می گیرد که می تواند نتیجه ایی ایده آل را برای فرد داشته باشد.از جمله این جراحی ها می توان به جراحی زیبایی پلک و همچنین لیفت ابرو اشاره کرد.

اقدامات لازم پیش از جراحی لیفت صورت

 • پزشک از شما درخواست می کند که آزمایش های لازم را انجام داده و نتایج آن را در روز عمل با خود همراه داشته باشید .
 • بهتر است روز قبل از عمل به حمام بروید تا بعد از جراحی به مشکلی بر نخورید.
 • در رابطه با داروهایی که مصرف می کنید با پزشک خود مشورت کنید زیرا برخی از داروها ممکن است جراحی را با مشکل روبه رو سازد.
 • مصرف دخانیات را قبل از عمل قطع کنید.
 • صبح روز عمل ناشتا باشید

عمل لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

در مرحله اول بیمار باید بی هوش بشود  که داروهای بی هوشی به صورت وریدی به بدن وی وارد می شود و بعد از ایجاد برش ها تکنیک های تغییر سطح جهت بهبود قوام و ماهیت پوست صورت انجام می گیرد.

برش ها در جراحی لیفت صورت چگونه است؟در جراحی لیفت صورت می توان برش های متفاوتی را توسط جراح دید که این امر بستگی به درخواست بیمار و جراحی مورد نظر دارد در صوری که جراحی بالا کشیدن پوست صورت همراه با لیفت گردن باشد برش ها بزرگ تر و با طول بیشتری ایجاد می شود و در صورتی که جراحی مینی لیفت باشد این برش ها کمتر خواهند بود.برش ها معمولا در خط رویش یا پشت خط رویش مو در شقیقه ها آغاز می شود  و پس از چرخیدن دور گوش ، در قسمت تحتانی پوست جمجمه خاتمه می یابد . چربی ناحیه صورت ، گونه ها و گردن ممکن است توسط جراح شکل داده شود و  یا جا به جا شود و بافت زیرین در موقعیت جدید قرار داده شود

بالا کشیدن پوست صورت

مینی لیفت صورت چیست؟

در مینی لیفت صورت روی پوست میانه‌ی صورت و گردن چندین برش کوچک در اطراف صورت کشیده می شود. این روش در مقایسه با لیفت صورت کامل پیچیدگی کمتری دارد و دوره نقاهت بعد از عمل بالا کشیدن پوست صورت کمتر خواهد بود. در مقایسه با لیفت معمول صورت کمتر تهاجمی است  و خطر کمتری را هم برای بیمار خواهد داشت.کبودی و تورم صورت بعد از عمل مینی لیفت صورت کمتر بوده و تغییراتی که چشمگیر باشد کاهش پیدا می کند و تاثیرات کوتاه مدت تری را خواهد داشت.

به طور کلی دو جزء اصلی در هر روش لیفت صورت مد نظر هستند. ابتدا، بافت همبند زیر پوست ممکن است بالا آورده شود، تغییر موقعیت داده شده و سفت شود تا یک پایه و اساس جوان‌تر ایجاد گردد. سپس، هر گونه پوست اضافه برداشته شده و پوست دوباره کشیده می‌شود تا یک ظاهر محکم، طبیعی و جوان بازیابی شود.

لیفت با نخ چیست؟

لیفتینگ صورت با نخ همان طور که از اسمش پیداست همراه با نخ انجام می گیرد. در ابتدا برش های کوچکی در بالای گوش ایجاد می شود و مراحل  وارد کردن نخ  ،استقرار آنها ، مهار ،تعلیق  و تثبیت آنها انجام می شود. نباید نگران نخ ها باشید چرا که جنس آنها از پلی پروپیلن است و سازگاری خاصی با بدن دارند.نخ هایی که در لیفت صورت به کار برده می شود انواع متفاوت داشته و ویژگی های مخصوص به خود را دارد.

لیفت-صورت-با-نخ

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

 • بعد از گذشت یک تا دو روز بانداژهای صورت برداشته می شود که پوست صورت متورم و  کبود است.نباید نگران این موضوع باشید زیرا بعد از گذشت مدتی تغییر رنگ پوست شما از بین می رود و به حالت طبیعی باز می گردد.
 • یک ماه پس از جراحی، برای کاهش جای زخم باید هر روز ژل سیلیکونی در نواحی که برش ایجاد شده، بمالید.
 • درجاتی از بی حسی در برخی از نواحی صورت ایجاد شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع می گردد
 • بعد از گذشت چهار روز تا یک هفته  بخیه ها برداشته می شوند و شما می توانید فعالیت های خود را به مانند قبل انجام دهید.
 • در روزهای بهبودی بعد از عمل باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کنید.
 • در روز های اول از خوردن غذاهایی که به صورت شما فشار وارد می کند خودداری کنید و با مصرف مایعات رژیم غذایی خود را آغاز کنید.

نتیجه جراحی لیفت صورت

به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد پوست هر شخص قاعدتا  نتیجه جراحی لیفت صورت برای همه افراد یکسان به دست نخواهد آمد و می بینیم که نتایج کاملا متفاوت هستند.
امکان دارد که نتیجه عمل لیفتینگ چشمگیر یا غیرواضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل شما و اهدافی که شما و جراح در نظر داشته‌اید، دارد.
برای اینکه شما بتوانید نتیجه جراحی خود را مشاهده کنید بهتر است برای چند هفته صبر کنید البتهتغییرات جزئی دیگری در ماه‌های بعدی ایجاد می‌شود.

با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است پوست دوباره آسیب می بیند و  شاید  نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌گردد و چین و چروک ها و افتادگی صورت حداقل باقی می ماند.

 

با دیدن چه مواردی به جراح خود  مراجعه کنید:

 
بهتر است بعد از جراحی لیفت صورت به طور منظم با جراح خود در ارتباط باشید اما در صورتی که تا زمان ملاقات شما زمان زیادی باقی مانده است بهتر است با دیدن موارد زیر با وی تماس بگیرید.
 

اگر به جای بهبود پیدا کردن ورم ها و کبودی ها این موارد در حال افزایش باشند.

در صورتی که افزایش قرمزی برش های محل جراحی در حال افزایش باشد.

در صورتی که دردهای شما به قدری زیاد باشد که نتوان آنها را با داروها کنترل کرد.

اگر از زخم های شما ترشحات بد بو و بد رنگ خارج شود.

 

روش های غیر جراحی جوانسازی پوست صورت

برای اینکه بتوانید پوست خود را جوان تر کنید روش های دیگری هم وجود دارد که می تواند  زیبایی شما را بیشتر کند. تزریق ژل و تزریق چربی باعث می شود چین و چروک های شما پر بشود و مخفی شوند.اما این روش ها کاملا با جراحی لیفت صورت فرق دارند و تنها بعد از گذشت چند ماه باید دوباره این روش ها را تکرار کرد. یکی دیگر از روش ها که شاید آن را با عنوان لیفت صورت با هایفو تراپی شنیده اید باید در چند جلسه انجام بگیرد که می تواند  اندکی چین و چروک های صورت را از بین ببرد.

بالا کشیدن پوست صورت

سوالات متداول جراحی لیفت صورت

اقداماتی که به صورت همزمان با جراحی لیفتینگ صورت ممکن است انجام شود؟

روش هایی مانند تزریق چربی ،تزریق ژل و بوتاکس می تواند برای اینکه نتیجه لیفت صورت بهتر باشد به شما کمک کند.