شب است

شب است و من ، نه سکوت است و نه ماه

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

شب است و من ، نه سکوت است و نه ماه

شب است و من، نه سکوت است و نه ماه، یکی دیگر از دلنوشته های شیرین دکتر اسماعیل فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک در مشهد و ساری می باشد که از جراحی بینی خود برای مخاطبان عزیز به نگارش در آورده است. خواندن این دلنوشته خالی از لطف نیست.

صدای موتور یک ماشین، لحظه ای سکوت را می شکند و خواب را از چشمانم می رباید بلندمی شوم پنحره را نبسته ام تا هوای تازه انتهای شب را به اتاقم دعوت کنم.
پشت پنجره می ایستم و به بیرون نگاه می کنم.
از خاطرات شاعرانه شب و سکوت و مهتاب چیزی در ذهنم نیست و فقط به یاد سه روز پیش می افتم. زن به شوهرش نگاه کرد وگفت:”شب از صدای خرخرش نمی تونم بخوابم آقای دکتر” و منتظر جواب شد ولی از جوابم ناامید شد. به او گفته بودم: خرخر شبانه بیشتر از شلی عضلات حلق است و احتمالا با جراحی بینی خوب نخواهد شد.
با این اوصاف امروز صبح شوهر رو جراحی بینی کردم اما ته دلم امیدوار بودم که پیش بینی ام غلط باشد.

شب است

 

شاید صدای خرخر شبانه شوهر، ،سکوت خواب همسرش را این طور می شکست و شاید زن، امشب در سکوتی آرامش بخش به سوسوی چراغ های آپارتمان روبرو نگاه می کند چراغ هایی که سکوتشان هم نشان از زندگی دارد.
چه خوب شد که سکوت خواب من شکست . پشت پنجره ،چه منظره زیبایی انتظارم را می کشید.سکوتی زیبا با چراغ هایی پراکنده در پس زمینه تاریک شهر.
در بین چراغ ها سایه های سیاه دیده می شود که چیزی نیستند جز درختانی که در محاق تاریکی فرورفته اند.
برای لحظاتی، سکوت برقرار است. زنگ نابهنگام موبایل را می شنوم. از آن سو صدایی نگران می پرسد ” آقای دکتردماغ شوهرم خونریزی داره چکار کنم؟ ”
-زیاده؟
-گاز زیر دماغش، یکم از زیرش خون رد شده؟
-راهنماییش کردم ،و فهمیدم امشب او وقتی برای لذت بردن از سکوت شب ندارد لذا اهمیتی ندادم که شماره ام را کی به او داده است.
پنجاه مترجلوتر ،آسمان خراشی بلند ،چون غولی عظیم ، سد راه نگاهم شده است و انگار می‌خواهد تمامی زیبایی چشم انداز روبرو را یک جا ببلعد.در بلندی و راستی و سادگیش نوعی غرور نهفته است وقتی نگاهم را به آسمان می کشاند شاید می خواهد مرا یاد ستاره ها بیندازد. پس اورا بخشیدم .او مرا به آسمان برد.
به آسمان نگاه می کنم.مهتاب که نیست ستاره ها بیشتر فرصت خودنمایی دارند دوباره شب و دوباره سکوت اما بدون مهتاب !!!! باز هم این دوقلوها به یاریم آمدند تا روانم را تسکین دهند، دوقلوهای شب وسکوت .
شکست، ناگهان شکست، بازناگهان سکوت می شکند.این بار نوبت صدای بلندموزیک خودروجوانی سرخوش و وقت ناشناس است که تشنه هوای تازه بوده و شیشه ها را پایین کشیده ،حالا سکوت هم مثل ماه مرا تنها گذاشت.
فرصت شد سراغی از بیمار بگیرم .زنگ زدم…

بیشتر بخوانید
تزریق آمپول پس از جراحی بینی

شب است 1

سکوت را یافتم… پشت تلفن بود!!! هر چه منتظر شدم کسی جواب نمی داد .خوب است ،این سکوت یعنی همه چیزخوب است.
نیمه شب جهان دیگریست ،تا می توانستم ستاره ها را دید زدم، منتظر بودم تا چشمکی را با چشمکی جواب دهم اما از من دریغ شد. ستاره ها بخیل شده اند یا چشمان خسته من، دیگر رمق رصد چشمان ستارگان را ندارد.؟
چقدر به این بیداری آرامش بخش نیاز داشتم مرا به هزارتوی شیرین خاطره های شب برد،و به سرمای شیرین دم صبح ،و کلاغی که نوک ستون کنار پشت بام می نشست و جور خروس را می کشید، مرا برد به اولین باری که کهکشان راه شیری را نشانم دادند، هرچقدر سعی کردم نتوانستم دب اصغر را به شکل خرس مجسم کنم حداکثر یک ملاقه بود نه بیشتر،
آهای آدم ها ،شب را دریابید،
سکوت را دریابید،
و ماه را.

دکتر اسماعیل فرزادفرد فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ۱۳۹۷/۶/۲۰

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد  فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =