رژیم غذایی بعد از عمل بینی

رژیم غذایی بعد از عمل بینی

رژیم غذایی بعد از عمل بینی
رژیم غذایی بعد از عمل بینی

در درمان تورم و کبودی بعد از عمل بینی تغذیه و رژیم غذایی مناسب علاوه بر اینکه می تواند به فرد قوای حرکتی دهد نقش به سزایی دارد ، بنابرین خوردن مواد غذایی مقوی در این دوران بسیار توصیه می شود، اما باید برخی از نکات در تغذیه بعد از جراحی رعایت شود تا مشکل خاصی در دوران نقاهت برای شما بوجود نیاید .

جراحی بینی با بی هوشی عمومی انجام می گیرد ، تهوع و استفراغ از عوارض احتمالی می باشد که ممکن است بعد از جراحی بینی فرد با آن مواجه شود ، در صورتی که در ساعت های اولیه بعد از جراحی چیزی بخورید ممکن است بیشتر با حالت استفراغ و تهوع بعد از جراحی مواجه شوید بنابرین مانند هر جراحی دیگری که با بی هوشی عمومی انجام می گیرد بعد از عمل جراحی بینی توصیه می شود که تا ۴ ساعت اول چیزی نخورید، و بعد از گذشت این مدت در ابتدا بایک آب میوه سبک و طبیعی شروع نمایید.دکتر فرزاد فرد جراح بینی در مشهد تمامی توصیه های لازم را بعد از جراحی بینی در رابطه با رژیم غذایی بعد از جراحی در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا با رعایت این نکات بهترین نتایج را از جراحی دریافت نمایید .

تا جایی که ممکن است مصرف نمک را از رژیم غذایی خود حذف نمایید زیرا نمک یکی از عواملی می باشد که می تواند میزان تورم و کبودی بعد از جراحی بینی را افزایش دهد  .

علاوه بر کاهش مصرف نمک توصیه می شود ازمصرف مواد غذایی شیرین به منظور جلوگیری از بروز حساسیت و جوش بروی صورت خودداری شود .

در روز های اولیه مصرف مواد غذایی مانند سوپ رقیق شده، سبزیجات و سیب زمینی آب پز به طور کل غذاهایی که نرم و میکس شده می باشد به گونه ای که نیاز به جویدن نداشته باشند توصیه می شود.

آب کرفس و آب آناناس از آب میوه های می باشند که بعد از جراحی بینی مصرف آن ها بسیار توصیه می شود ، مصرف این آب میوه ها بصورت طبیعی تاثیر گذاری بسیاری در کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی دارد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.