جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

ماموپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه می باشد که به منظور کوچک کردن سینه مورد استفاده قرار می گیرد (البته در لغت برای بزرگ کردن سینه یا پروتز ،نیز می توان استفاده کرد، اما عمدتا در معنای کوچک کردن، استفاده میشود).
افرادی که تمایل دارند سینه های خود را کوچک کنند می توانند با انجام این جراحی به خواسته خود دست یابند.
بعد از بارداری و شیردهی سینه ها فرم طبیعی خود را از دست می دهند و با افتادگی قابل توجهی مواجه می شوند که با جراحی ماموپلاستی و کوچک کردن سینه ها می توان فرم زیبایی در سینه ایجاد کرد .
گاها بعضی دختران به طور ژنتیک دارای سینه های بزرگ هستند که انجام جراحی در امان چالش بزرگتری است.

ماموپلاستی
ماموپلاستی

کاندیدای مناسب برای جراحی ماموپلاستی

انجام این جراحی در افرادی که بدنبال بارداری و شیردهی، سینه های بسیار بزرگی دارند، بسیار مناسب است . سینه های بزرگ تناسب اندام را بر هم می زند و فردی که با این مشکل مواجه است نمی تواند لباس های دلخواه خود را بپوشد لذا جراحی ماموپلاستی در این افراد توصیه می شود .
در دخترانی که هنوز ازدواج نکرده اند و سینه های بزرگ دارند تصمیم گیری مشکل تراست و باید سه مسئله را مد نظر داشت:
۱-اسکارجراحی ممکن است به طور کامل از بین نرود. در خانمی که هنوز ازدواج نکرده است، این مسئله ممکن است، بعدا اشکال ایجاد کند.
۲-شیردهی کم می شود و گاه به صفر می رسد. لذا باید بیمار این را بداند.
۳-حس نوک پستان کاهش میابد.
لذا بهتر است بیمار و والدین او، این موارد را بدانند و سپس تصمیم بگیرند و جراحی را ،حتی الامکان به بعد از بچه دار شدن موکول کنند و جراح نیز ،جراحی را به موارد بسیار شدید محدود کند.

نحوه جراحی ماموپلاستی

برای کوچک کردن سینه برش مورد نیاز روی سینه داده می شود ، برش در دور هاله سینه داده می شود وتازیرسینه ادامه داده میشود اندازه برش مورد نیاز با توجه به فرم و حجم سینه تعیین می شود.اسکارجراحی دورآرئول است که بایک خط مستقیم، تازیرسینه ادامه داردواگرسینه خیلی بزرگ باشدیک قسمت افقی،درزیرسینه به آن اضافه میشود.
در کنار جراحی ماموپلاستی، برای ایجاد فرم زیبا تر در سینه، عمل لیفت یابالاکشیدن سینه نیز انجام خواهد شد و سینه ها به سمت بالا لیفت می شود .پس با انجام این جراحی هم می توان سینه ها را کوچک کرد و هم باعث لیفت سینه به سمت بالا شد .
خیلی نگران خط برش در جراحی ماموپلاستی نباشید زیرا برش دورآرئول معمولامثل مرزطبیعی است وقابل دید نمی باشد وبرش های دیگرنیز، به مرورخیلی بهترمیشوند.
در نتیجه در این جراحی، برای کاستن از حجم سینه نیاز به ایجاد برش هایی در زیر سینه، هاله ی سینه و یا در وسط سینه است، بعد از ایجاد تغییرات لازم توسط جراح و کوچک شدن سایز سینه محل های برش داده شده با استفاده از نخ های قابل جذب یا غیر قابل جذب بسیار ظریف و با دقت بالایی بخیه زده می شود.

بعد از جراحی ماموپلاستی نتایج بسیار شگفت انگیزی ایجاد می گردد، البته تا مدتی فعالیت های سنگین نباید صورت گیرد و همچنین از انجام دادن ورزش هایی که نیاز به کشش دارند باید پرهیز شود .
بعد از جراحی به دلیل برش های ایجاد شد احساس درد خواهید داشت که با مصرف مسکن های تجویز شده پزشک می توانید این احساس درد خود را کاهش دهید.
در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره در رابطه با جراحی ماموپلاستی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر راهنمایی های لازم را از دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک دریافت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *