جراحی سینه

جراحی-سینه

جراحی سینه

جراحی سینه عملی است که برای داشتن سینه های زیبا و جذاب انجام می شود. افرادی که تمایل به بزرگ کردن ویا کوچک کردن سینه های خود دارند می توانند از این عمل کمک بگیرند. از دیگر کارایی های جراحی سینه می توان به بالا کشیدن سینه های افتاده وترمیم سینه های آسیب دیده  و همچنین اشخاصی که در اثر بیماری یا تصادف سینه خود را از دست داده اند از این جراحی بهره ببرند اما مهم تر از همه انتخاب جراح با تجربه مستلزم به دست آوردن بهترین نتیجه می باشد .دکتر اسماعیل فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک در ساری با آگاهی وعلم بالا شما را برای داشتن ظاهری زیبا و سالم یاری کرده و بهترین راه کارها را در اختیار شما می گذارد.

 

هدف از پروتز سینه چیست؟

از رایج ترین  و پرطرفدار ترین  جراحی های زیبایی میان خانم ها جراحی پروتز سینه می باشد این جراحی با هدف بزرگ کردن سینه ها انجام می شود، بزرگ کردن سینه با تزریق چربی و پروتز سینه امکان پذیر می باشد و برای خانم هایی که سینه های کوچک و افتاده خود را دوست ندارند مناسب است.کسانی که قصد انجام جراحی سینه دارند می توانند حق انتخاب در نوع جنس پروتز و سایز آن را داشته باشند البته یادمان باشد  مشاوره با جراح متخصص مجرب و با تجربه مستلزم یک عمل موفق  و با نتیجه مطلوب می باشد.

جراحی-سینه

نتایج مطلوبی که باید از جراحی سینه بگیریم چیست ؟

 • ایجاد تناسب و زیبایی بعد از پروتز سینه در بالا تنه و زیبایی طبیعی سینه ها متناسب با سایز بدن
 • بیشتر شدن اعتماد به نفس شخص و بهتر شدن نظر خود فرد به اندام خود
 • برطرف شدن مشکلاتی که بر اثر عواملی مانند بالا رفتن سن ،بارداری به وجود آمده باشد
 • بازسازی سینه بعد از جراحی هایی که برای درمان سرطان سینه انجام گرفته شده باشد
 • بهتر است این نکته را بدانید با جراحی پروتز سینه، سینه های شل برطرف نمی شوند و برای بالا بردن سینه های خود به جراحی لیفت سینه احتیاج خواهید داشت.

 

جنس های مختلف  پروتز سینه کدامند ؟

پروتز آب نمکی

پروتزهای سینه در جنس های مختلف موجود است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند از رایج ترین آنها پروتزسینه آب نمکی (سالین) که از محلول آب نمک گرد غنی شده می باشد،از مزایای آن سازگار بودن آن با بدن به خاطر مواد معدنی نمکی موجود در آن است.ولی این نوع جنس پروتز در صورت فشار زیاد پاره و مواد تشکیل دهنده آن جذب بدن می شود.

پروتز سیلیکونی

نوع دوم پروتز سینه سیلیکونی است،از جنس ژله ای و چسبنده این نوع پروتز،ظاهر طبیعی تری دارد و دارای استحکام بالا تر و در صورت باز شدن  جذب بدن نمی شود،نوع دیگر پروتزهای شکل دهنده هستند که متناسب با فرم اندام بیمار ساخته می شود و مزایای این پروتزهای شکل دهنده ژله ای علاوه بر قدرت چسبندگی بالا ، امنیت بیشتر نسبت به دیگر جنس های پروتز سینه ، کاهش احتمال ایجاد نا همواری ها بر سطح سینه وهمچنین از طبیعی ترین نوع پروتز سینه هستند

 

­­نحوه جراحی پروتز سینه چگونه می باشد

در ابتدا بیهوشی عمومی صورت می گیرد و نشانه گذاری ها برای الگو گذاری جراح انجام می شود در پروتز سینه نیز برش های مختلف وجود دارد که بهتر است از جراح خود بخواهید شما را در جریان کار بگذارد.در مرحله بعدی پروتز ها باید در زیر بافت پوستی شما قرار بگیرند که ممکن است در زیر بافت سینه و بالای عضله سینه و یا در زیر عضله سینه قرار بگیرد.چگونگی گذاشتن پروتز سینه و محل قرار گیری آنها می تواند به مواردی چون مقدار برجستگی و بزرگی سینه،جنس پروتز ها،ساختار سینه،جنس و ضخامت پوست بیمار بستگی دارد. در انتها برش ها در چند لایه و با نخ های قابل جذب دوخته می شوند و چسب های استریل روی زخم ها گذاشته می شود و برای بیمار استفاده از سوتین های مخصوص دستور داده می شود .

پروتز سینه

جراحی ماموپلاستی برای چه اشخاصی مناسب است؟

بزرگ  بودن بیش از حد سینه ها برای بعضی خانم ها می تواند خیلی عذاب آور باشد و اعتماد به نفس آنها را پایین بیاورد.همچنین آنها را در انتخاب لباس دچار مشکل کند.در جراحی کوچک کردن سینه یا به اصطلاح (ماموپلاستی) افتادگی و نا فرمی های پستان ها اصلاح می شود،عمل کوچک کردن سینه برای مردانی هم که از بزرگی پستان رنج می برند به اصطلاح (ژنیکوماستی)استفاده می شود.

دلایلی که شخص به ماموپلاستی نیاز پیدا می کند

 • محدودیت در انتخاب لباس
 • چروک شدن پوست زیر سینه ها
 • افرادی که سینه های سنگین و نا هماهنگ دارند
 • سیاه و تیره شدن جای بند سوتین بر اثر فشار
 • کسانی که با سینه های برزگ  دچار کمر درد شده اند
 • محدودیت در فعالیت‌های بدنی و ورزشی به علت بزرگی و سنگینی سینه‌ها

برش های ایجاد شده در ماموپلاستی به چه شکل می باشند

در این جراحی سه برش در سینه ایجاد خواهد شد

 • برشی در دور هاله
 • برشی عمودی به شکل خطی عمودی در زیر هاله سینه تا انتهای سینه
 • برش در زیر سینه که در این جراحی معمولا نوک و هاله سینه ،به بافت های زیرین متصل باقی می مانند و این باعث حفظ عصب دهی و حس رسانی آن ها می شود.

علل بزرگی سینه در مردان چه می باشد؟

بزرگ شدن پستان یا ژنیکوماستییا درمردان به علت های گوناگونی بستگی دارد یکی از عوامل بزرگ آن وضعیت فیزیولوژیکی می باشد.که مردان از مادرشان هورمون های زنانه به ارث می برند و این باعث رشد غیرطبیعی غدد پستان انها میشود.از دیگرعوامل بزرگی سینه در مردان می‌تواند ناشی از مصرف برخی داروها مانند داروهای آنتی آندروژن و دیگوکسین و افزایش ترشح پرولاکتین باشد. به طور کلی علت های شایع بزرگ شدن سینه مردان به عدم تعادل هورمون‌های جنسی یا پاسخ بافت به آن‌ها نسبت داده شده است. علل ریشه‌ای به ندرت برای موارد فردی تعیین می‌شود.در حدود ۴ تا ۱۰ درصد موارد بزرگ شدن سینه مردان و تغییر هورمون درآنها ناشی از مصرف مواد مخدر می‌باشد. برجستگی پستان می‌تواند از پُرسازی (هیپرتروفی) بافت پستان، بافت چربی سینه نیز باشد.

جراحی مناسب برای مردانی که از بزرگی سینه رنج می کشند کدامند؟

جراحی کوچک کردن سینه در مردان که به اصطلاح (ژنیکوماستی) نام دارد و برای مردانی که از بزرگ بودن سینه های خود رنج می برند مناسب است در این جراحی، سینه به اندازه ایی کوچک می شود که  حالت قفسه سینه و همچنین فرم سینه صاف و یکدست شود در این موارد موقعیت و اندازه هاله سینه نیز می تواند با جراحی سینه بهبود یافته و بافت های  برداشته شود.

عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان در نوع روش انجام می شود
بیمارانی که درآنها بیشتر بافت سینه از جنس غددی می باشد:
روش های اکسزیون در مواقعی انجام میشود که خارج کردن بافت غددی سینه یا پوست اضافی برای کوچک کردن سینه مردان لازم باشد. بعلاوه اکسزیون درهنگام کوچک کردن هاله ، و تغییر نوک سینه به موقعیت طبیعی مردانه لازم خواهد بود.
 بیمارانی که بافت سینه آنها بیشتر چربی می باشد:
پس از برش های کوچک در نواحی مشخص شده توسط پزشک لوله ی نازک و تو خالی به نام کانولا در برش ها فرو می کنند. کانولا به صورت کنترل شده جلو وعقب برده می شود تا چربی اضافی را نرم کند. سپس این چربی به کمک مکنده از بدن خارج می شود.

آیا سینه های تخلیه شده قابل ترمیم هستند؟

بیمارانی که شکل ظاهری سینه های خود را بر اثر درمان های شیمیایی  یا عمل های پی در پی ازدست داده اند و یا مجبور به تخلیه سینه با عمل ماستکتومی شده اند می توانند بلافاصله یا همزمان از جراحی زیبایی  سینه هم استفاده کنند تا زیبایی اندام آنها برقرار باشد.

جراحی-لیفت-سینه

آیا لیفت سینه برای سینه های افتاده مناسب است؟

سینه ها به علل مختلف دچار افتادگی و شلی می شوند و فرد را دچار نارضایتی از ظاهر می کند هدف ازلیفت سینه خوش فرم کردن و قرار دادن سینه ها در قسمت طبیعی خود بدن شخص می باشد گاهی بیمار تمایل دارد علاوه بر لیفت ، سینه های خود را بزرگ یا کوچک کند که این امر با جراحی همزمان پروتز یا ماموپلاستی  سینه مقدور می باشد.

نشانه گذاری در لیفت سینه به چه صورت می باشد ؟

لیفت سینه دارای روش های مختلف برش می باشد از جمله آن برش دایره ای به دور هاله سینه است که در آن برش دور هاله نوک سینه انجام می شود و برای افرادی که دارای افتادگی خفیف هستند مناسب است  روش دیگر طراحی به صورت سوراخ کلید می باشد که برش دور هاله سینه و یک خط عمود در زیر آن می باشد و روش دیگر طراحی لنگر شکل یا T معکوس می باشد که باز ۳ برش در دور هاله نوک سینه، برش عمود زیر آن و یک برش به موازات چین زیر سینه داده می شود .در تمام این  روش ها  ابتدا جراح به وسیله ماژیک نشانه هایی  روی  پوست سینه بیمار می کشد و در برش ها از آنها  به عنوان الگو استفاده می کند. این عمل در بیمارستان و در حدود ۲ ساعت زمان می برد و معمولا با بی هوشی عمومی صورت می پذیرد

مراقبت های بعد از لیفت سینه که حتما باید رعایت کنید

 • خوردن آسپیرین برای ۲ هفته قبل و بعد عمل ممنوع است
 • تا یک هفته از خوابیدن روی شکم و خم کردن کمر خودداری کنید
 • داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده را سر وقت میل کنید
 • از هر گونه تحرک که ضربان قلب را بالا ببرد بپرهیزید
 • غذاهای پرحجم و چرب نخورید
 • روز سوم بعد از عمل حمام بروید به صورتی که پانسمان ها خیس نشود
 • از بلند کردن وسایل سنگین بپرهیزید

رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی سینه الزامیست !

 • روزانه نیم ساعت پیاده روی آرام داشته باشید
 • قند و شکر را کمتر مصرف کنید
 • استعمال دخانیات ممنوع است
 • ۸-۶ لیوان آب میل کنید
 • در غذا از نمک استفاده نکنید .
 • از فرآوده های لبنی کم چرب استفاده کنید.
 • گوشت قرمز کم چرب بخوردید
 • بیشتر از گوشت مرغ و ماهی بیشتر استفاده نمایید.
 • غذاها را بخار پز یا کبابی میل کنید
 • سبزیجات زیاد مصرف کنید
 • از خوردن غذاهای نفخ آور و حبوبات زیاد بپرهیزید
 • از مایعات طبیعی مثل انواع آبمیوه استفاده کنید

سوالات متداول جراحی سینه

در این قسمت می خواهیم برخی سوالات پیش آمده برای افرادی که قصد جراحی زیبایی سینه را دارند پاسخ دهیم.
علت بزرگی سینه ها چه عواملی می باشد؟
بیشتر عوامل ژنتیکی می باشد.ولی عوامل دیگری نیز در بزرگی سینه ها تاثیر میگذارد .مثل  تغذیه و رژیم غذایی ،ورزش و بدنسازی …
لیفت سینه به چه معنی می باشد؟
عمل لیفت سینه به برگرداندن سینه های افتاده در جای طبیعی خود بدون کاهش یا افزایش سایز سینه ها می باشد.اگر همراه با کوچک کردن سینه ها باشد به آن ماموپلاستی گفته میشود.
چه کسانی کاندید عمل زیبایی سینه هستند؟
بیمارانی که دچارافتادگی پوست و بافت سینه هستند مخصوص خانمهایی که دوران شیردهی را به پایان رساندند و یا قصد بارداری را ندارند.
چه افرادی مناسب جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه نیستند ؟
افرادی که حجم نرمال دارند و یا در دوران شیردهی هستند
چه شرایطی قبل از عمل جراحی کوچک کردن سینه باید رعایت شود؟
قبل از عمل آزمایشات لازم باید صورت بپذیرد و سونوگرافی از پستان هم داشته باشند.
چه نکاتی پس از عمل جراحی ماموپلاستی باید رعایت شود؟
پس از عمل جراحی ماموپلاستی ، سوتین الزامی و داشتن حرکات مکرر بالاتنه (ورزش های سنگین و شنا )حداقل تا ۳۰ روز ممنوع میباشد.
عوارض عمل ماموپلاستی و یا جراحی سینه چیست ؟
این جراحی بی خطر است و عارضه خاصی به همراه ندارد. ولی گاهی جمع شدن مایعات درمحل عمل و بازشدن زخم و سیاهی نوک سینه ها درموارد نادر گزارش شده است.
بیمار پس از اتمام جراحی به چند وقت استراحت نیاز دارد؟
دوره استراحت بیمار ۲ الی ۳ روز است و فعالیت معمولی بعد از ۴۸ ساعت قابل انجام است.
ارتباط جراحی کوچک کردن سینه و امکان شیردهی؟
عمل کوچک کردن منعی برای شیردهی ندارد ولی خانم ها در دوره بارداری و شیردهی نمی توانند این جراحی را انجام دهند.
آیا کم شدن حجم سینه بعد از جراحی غیر قابل بازگشت است؟
بله درمواقع حاملگی و دوران شیردهی بازگشت دارد .
بیهوشی جراحی زیبایی سینه چطور انجام میشود؟
به تشخیص پزشکان بستگی دارد .به طور معمول بیهوشی عمومی می باشد و در برخی موارد بی حسی موضعی

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک در ساری انجام می دهند شامل :

 • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
 • جراحی سینه
 • لیفت صورت
 • پروتز باسن
 • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
 • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک در ساری :

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام