عمل ترمیمی بینی در مشهد

جراحی ترمیمی بینی در مشهد

همان طور که می دانید جراحی زیبایی بینی یکی از مشکل ترین جراحی ها است، مخصوصا اگر جراحی ترمیمی بینی نیاز باشد انجام شود، علت این امر آناتومی پیچیده بینی است.

در برخی از مواقع شخص پس از جراحی زیبایی بینی از انجام جراحی رضایت کافی را از نتیجه جراحی ندارد، معمولا جراحی ترمیمی بینی به دو دلیل زیر انجام می شود؟

برطرف نمودن ایراد مختصری که در بینی باقی مانده است.

تغییر مجدد در ظاهر بینی که معمولا برای کاهش سایز بینی است.

آمار نشان داده است که ۵ الی ۱۵ درصد جراحی بینی حتی اگر با بهترین جراحان انجام شود به دلیل مشکلات ساختاری که بینی دارد نیاز به جراحی مجدد است.

بسیاری از اشخاص این تصور اشتباه را دارند که جراحی بینی یک جراحی ساده ای است در صورتی که این گونه نیست بلکه این جراحی بسیار پیچیده است.

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

جراحی ترمیمی بینی یکی از شاخه های جراحی زیبایی بینی می باشد، که به دلایل نواقصی که در جراحی اولیه بینی ایجاد می شود انجام می گیرد ، در واقع این جراحی زمانی صورت می گیرد که جراحی اولیه بینی ناموفق باشد و مشکلاتی بعد از جراحی ایجاد شود که با گذشت زمان برطرف نمی شوند . در ابتدا قبل از انجام این جراحی باید ایرادات بینی توسط جراح برطرف شود . ممکن است در جراحی اولیه بینی در ظاهر و تنفس بیمار لطمه وارد شود که با جراحی ترمیمی بینی این مشکلات برطرف می شود . توصیه می شود این جراحی در زمانی که زخم ها به خوبی بهبود پیدا کرده اند و بعد از گذشت مدتی انجام گیرد . عزیزان شهر مشهد که جراحی بینی اولیه انجام داده اند اما از لحاظ ظاهری از فرم بینی خود ناراضی هستند و یا اینکه جراحی بینی آن ها به گونه ای انجام گرفته است که تنفس راحتی ندارند می توانند با انجام این جراحی مشکلات خود را بطور کامل برطرف نمایند . دکتر فرزاد فرد جراح بینی در مشهد می تواند در زمینه جراحی ترمیمی بینی تمامی راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

علت جراحی ترمیمی بینی چیست؟

دلایلی برای جراحی بینی تجدیدنظر
بینی نقش بسیار مهمی در زیبایی و هماهنگی صورت دارد. در این راستا، تأثیر عاطفی ناموفق جراحی بینی بر روی صبر می تواند در برخی موارد ویرانگر باشد. بیمار ممکن است به جای اینکه خود را با بهبودی بینی که مدت ها انتظارش را می کشید، ببیند، ظاهری ناامیدکننده و ناآشنا پیدا می کند. علاوه بر این، بینی دارای عناصر مهم دیگری با نقش مهم است که ممکن است در اولین جراحی زیبایی بینی آسیب ببیند. بر این اساس، منجر به بی‌ثباتی بافت‌های بینی می‌شود که اغلب منجر به تغییر شکل بیشتر از طریق انحراف تدریجی پیشرونده اسکلت بینی، معمولاً با بدتر شدن عملکرد بینی مربوطه می‌شود. در این موارد نیاز به جراحی بینی مجدد خواهد بود.
اصول رینوپلاستی ثانویه تقریباً مشابه اصول جراحی بینی اولیه است. در نظر گرفتن تعادل بینی، عملکرد، بدشکلی‌های غضروف و استخوان، نواحی که نیاز به حمایت یا تغییر شکل اضافی دارند، و طراحی یک برنامه ایمن که تا حد ممکن اهداف زیبایی شناختی بیمار را برآورده کند، مهم است.

علت جراحی ترمیمی بینی برطرف ساختن مشکلات بینی پس از جراحی بینی می باشد، نیاز است انتظارات شخص از جراحی بینی واقع گرا باشد.

رینوپلاستی شکاف ثانویه برخی از چالش برانگیزترین موارد ناهنجاری های زیبایی و عملکردی بینی را ارائه می دهد. درک آناتومی و ناهنجاری رشدی که با تغییر شکل شکاف بینی مشاهده می شود، به مدیریت جراحی کمک می کند. این مقاله به دنبال گسترش کاربرد مفاهیم رایج در جراحی بینی ثانویه برای تغییر شکل شکاف لب یک طرفه است.

نحوه انجام جراحی بینی ثانویه

در طول جراحی بینی تجدید نظر، هدف بازیابی ساختار و عملکرد است. در برخی موارد، جراح ممکن است سعی کند با اضافه کردن یا برداشتن غضروف، تقارن را دوباره ایجاد کند. در صورت نیاز، غضروف اضافی را می توان از تیغه بینی، گوش یا یکی از دنده های شما برداشت. مواد کاشت پیش‌شکل جدیدتر مانند عملاً در برابر تحلیل یا تاب برداشتن مصون هستند و می‌توان آن‌ها را برای یک تناسب سفارشی تراش داد. به طور کلی، زمانی که غضروف کافی در طول جراحی اولیه برداشته نشده باشد، رفع مشکلات آسان تر است، زیرا جراح شما می تواند به عقب برگردد و غضروف بیشتری را بردارد. با این حال، اغلب، رینوپلاستی اصلاحی شامل افزودن غضروف برای باز کردن راه هوایی یا بازسازی شکل و تناسب است.

غضروف بینی


برش‌ها برای جراحی زیبایی بینی مجدد می‌توانند در قسمت داخلی بینی (رینوپلاستی بسته) یا در قسمت زیرین بینی بین سوراخ‌های بینی (رینوپلاستی باز) ایجاد شوند. رینوپلاستی بسته این مزیت را دارد که کمتر آسیب زا و تهاجمی به بافت ها وارد کند، زیرا جراح فقط نواحی نیاز به اصلاح را کشف می کند، در حالی که روش باز شامل تشریح گسترده تر و قطع و وصل بیشتر ساختارهای نگهدارنده است. اگر زخم‌های ناشی از جراحی‌های قبلی بینی دارید، روش بسته ممکن است بی‌خطرتر باشد، اما برخی جراحان رویکرد باز را برای مواجهه‌ای که ارائه می‌دهد یا درک و تجسم بهتر موارد پیچیده را ترجیح می‌دهند.
جراحی بینی اصلاحی چالش برانگیزتر از رینوپلاستی اولیه است. پوشش بینی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است در حال حاضر در معرض بافت اسکار است که همچنین پیچیدگی جراحی تجدید نظر را افزایش می دهد. بنابراین، مدت زمان جراحی مورد نیاز برای انجام جراحی بینی اصلاحی معمولاً بیشتر از جراحی بینی اولیه است.
یکی از خطرات رینوپلاستی اولیه، ظهور تلانژکتازی‌ها است – رگ‌های عنکبوتی کوچکی که معمولاً قبل از جراحی وجود دارند اما بعد از جراحی بینی بیشتر قابل توجه می‌شوند. این معمولاً یک مسئله نیست و پیشرفت های کلی بسیار بیشتر از ظاهر آنهاست. با این حال، در رینوپلاستی تجدیدنظر، ظاهر تلانژکتازی ها می تواند بارزتر باشد. این نکته باید قبل از جراحی تجدید نظر مطرح شود تا پزشک شما بتواند نظر خود را بسته به نوع پوست، بافت و ضخامت شما ارائه دهد

نمونه کار جراحی بینی

کاندیدای مناسب جراحی ترمیم بینی

برخی از افرادی که تصمیم به جراحی ترمیمی بینی خود می گیرند، شاید نیازی به عمل مجدد نداشته باشند و تصور می کنند که فرم بینی آن ها خوب نمی باشد در این افراد انجام این جراحی توصیه نمی شود، زیرا جراحی ترمیمی بینی زمانی صورت می گیرد که بینی از لحاظ ظاهری واقعا مشکل دار باشد، مشکلاتی از قبیل انحراف بینی، بزرگ بودن پره های بینی، برنداشته شدن قوز بینی، کوچک بودن سوراخ های بینی، سر بالا بودن نوک بینی تماما با جراحی ترمیمی بینی برطرف می شود.

اگر یک یا چند مورد از علائم زیر را دارید یا تجربه می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌شود که جراحی زیبایی بینی مجدد انجام دهید:

  • تنفس محدود، انسداد بینی یا مشکل عملکردی پس از جراحی بینی اولیه
  • آسیب وارد شده به بینی در طول دوره نقاهت جراحی
  • نارضایتی از ظاهر نهایی بینی پس از بهبودی


چه مدت پس از اولین عمل می توان رینوپلاستی ترمیمی را انجام داد؟

حداقل یک سال قبل از انجام جراحی زیبایی بینی مجدد صبر کنید. در حالی که مقداری از تورم بینی تقریباً بلافاصله کاهش می یابد، ممکن است یک سال طول بکشد تا تمام تورم فروکش کند. اکثر جراحان بر این باورند که تورم جزئی حتی بیشتر طول می کشد. همچنین حداقل یک سال طول می کشد تا بافت اسکار نرم شود و یک جای زخم سفت می تواند جراح شما را از اصلاح کافی باز دارد. اگر خیلی زود برای جراحی بینی تجدیدنظر برگردید، می توانید یک مشکل جزئی را به یک فاجعه بزرگ تبدیل کنید. پس صبور باش

زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

زمان مناسب برای جراحی ترمیمی بینی زمانی است که روند بهبودی به طور کامل سپری شده باشد ، جراحی ترمیمی بینی به هیچ عنوان بعد از عمل اول بینی انجام نمی شود زیرا زخم ها بهبود پیدا نکرده است ، و انجام این جراحی می تواند عوارضی را به همراه آورد و علاوه بر اینکه مشکل را برطرف نمی کند می تواند باعث بروز عوارض دیگری هم شود . بهترین زمان برای انجام این جراحی گذشت یک سال از جراحی اولیه بینی می باشد .

معمولا بعد از ۴ ماه می‌شود جراحی مجدد کرد اما برای ایرادی که از دید جراح، قطعا نیاز به عمل مجدد دارد اما اگر تردید وجود دارد بهتر است ۶ تا ۱۸ ماه صبر کرد.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره تلفن
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

در نتیجه

رینوپلاستی ثانویه به هفت ناحیه تقسیم شد: هیپوپلازی پیریفورم، بازسازی سپتوم، تغییر شکل پشتی، تغییر شکل نوک، برجستگی نوک، تغییر شکل آلار، و تغییر موقعیت آلار. مدیریت جراحی برای هر کدام ارائه شده است. رینوپلاستی شکاف ثانویه نیاز به درک ناهنجاری ساختاری و استفاده از تکنیک های زیبایی، عملکردی و ثانویه جراحی بینی برای مدیریت موفق آن دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.