تزریق بوتاکس و ماندگاری آن

تاثیربوتاکس و ماندگاری آن

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

تاثیربوتاکس و ماندگاری آن

تزریق بوتاکس چه تاثیری دارد؟
برای تزریق های مجدد بوتاکس می توان دوز آن را کم یا زیاد نمود؟
آیا تزریق بوتاکس زیبایی مادام العمری را برای متقاضی به همراه دارد؟
در این مقاله سعی نموده ایم که در مورد تاثیر بوتاکس و مدت زمان ماندگاری آن توضیحاتی را ارائه دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

تزریق بوتاکس و ماندگاری آن

بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارویی است که باعث فلج شدن عضلات می شود، شروع تاثیر آن بعد از تزریق حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد می باشد و تا دو هفته طول می کشد تا به حداکثر تاثیر خودش برسد.
ماندگاری فلج کامل بوتاکس حدودا دو ماه می باشد و نه بیشتر. اما تا ۶ الی ۷ ماه طول می کشد که تاثیر آن خارج شود و بعد از ۲ ماه به صورت تدریجی این اثر شروع به کم شدن می نماید، تا بعد از ۶ تا ۷ ماه اثر آن به کلی از بین برود.

فاصله ای تزریق های بوتاکس چقدر باید باشد؟

فاصله ای تزریق بوتاکس در باورهای عمومی بر۶ ماه می باشد اما بعد از دوماه می توان داروی مجدد را تزریق نمود. تفاوتی که بین این فاصله ها وجود دارد در این است که که اگر متقاضی بعد از هر ۶ ماه این دارو را تزریق نماید؛ دارو در دوماه اولی که فلج کامل را می دهد، باعث لاغری عضله یا آتروفی خواهد شد و بعد از دوماه آتروفی شروع به برگشت نمودن می نماید. یعنی عضله به محل قبل بر می گردد و نیاز به تزریق مجدد دارو به همان میزان قبلی می باشد.
اما اگر با فواصل کمتر این تزریق صورت گیرد یعنی ۲ ماه یا ۳ ماه کمتر این تزریقات صورت گیرد، اولا نیاز به داروی کمتری برای تاثیر می باشد و ثانیا این فلج های کامل به تعداد زیاد به هم وصل شود و حدود ۱۸ تا بیشتر ماه فلج را به طور کامل نگه داریم. این عضله بعد از ۱۸ ماه دیگر توانایی برگشت به صورت اولیه را ندارد. یعنی آنقدر آتروفی می شود که عملا از بین می رود، بنابراین یک اثر مادام العمراز دارو باقی خواهد ماند و بعد از آن دیگر نیاز به تزریق بوتاکس نمی باشد و اگر احتیاج پیدا شود بسیار کم می باشد. بنابراین انتخاب این روش ها و فواصل به عهده ای متقاضی می باشد اما حتما باید به این مسئله دقت داده شود. شایان ذکر است که بگوییم گاهی افراد دوست ندارند که به طور کامل فلج در این عضله ها رخ دهد و احساس می نمایند که حفظ مقداری از آن حرکت باعث بهتر نشان دادن صورت و انیمیشن ظاهری خواهد شد به همین دلیل فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق دارو را به طور کامل تزریق نمی نماید و سعی می شود که مقداری از این حرکت حفظ شود که هدف دوم که ایجاد فلج کامل و تاثیر مادام العمر می باشد را قابل حصول نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های پس از لیفت صورت

چکیده مطلب

برای دستیابی به نتایج بالا و ایده آل در پروسه تزریق بوتاکس بهتر است ابتدا به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید و پس از مشورت های لازم بهترین نوع و با مقدار دوز تعیین شده جهت فلج نمودن عضله مدنظر، فرآیند صورت گیرد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تزریق بوتاکس و همچنینمدت زمان ماندگاری آن باید به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی حاذقی مراجعه شود که ما در این مقاله دکتر اسماعیل فرزاد فرد را معرفی می کنیم. شماره تماس در مشهد ۰۹۱۵۶۱۷۷۸۲۶ می باشد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد  فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

پیج اینستاگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 12 =