پروتز سینه توسط دکتر اسماعیل فرزادفرد

آیا با پروتز سینه امکان شیردهی وجود دارد؟

آیا با پروتز سینه امکان شیردهی وجود دارد؟

شاید اولین سوال برای افرادی که قصد انجام پروتز سینه را دارند این باشد که آیا بعد از این جراحی امکان شیردهی وجود دارد یا خیر. لذا در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

در نگارش پاسخ این سوال به انواع برش در این جراحی و رابطه قرارگیری پروتز در بافت سینه و امکان شیردهی  صحبت خواهیم کرد تا افراد با آگاهی بیشتری به سراغ این جراحی بروند.

در این مقاله با توجه به توضیحات دکتر اسماعیل فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد.

تاثیرات پروتز سینه بر شیردهی

این نکته که پروتز سینه باعث کاهش شیردهی در بانوان خواهد شد قابل انکار نیست، اما میزان این کاهش به صورت مستقیم با نوع جراحی پروتز سینه ارتباط دارد.

در ادامه عوامل تاثیر گذار بر شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه را بررسی خواهیم کرد:

برش در جراحی پروتز سینه

برش جراحی پروتز می تواند از زیر سینه ،زیر بغل ویا از زیر هاله پستان باشد.
برشی که در زیر هاله سینه باشد می تواند در میزان شیردهی تاثیر گذار باشد. نکته قابل تامل برای جراحی پروتز از ناحیه نوک و هاله سینه این است که این نوع برش می تواند به علت قطع مجاری شیری، میزان تولید شیر را کم کند.هرمجرایی که قطع شودبافت تخلیه شده به آن دیگر امکان ترشح شیر ندارد.مهمترین عامل درکاهش شیربعد از پروتز سینه برش دور هاله است واگر برشهای دیگر استفاده شوندمشکلی درشیردهی وجودندارد. تاثیر سایر عوامل ناچیز است لذا اگر خانمی پروتز با برش زیر سینه انجام داده است نگران شیردهی نباشد. هرچندتاثیراین عوامل ناجیز است اما جهت اطلاع شما عزیزان به آنها اشاره ای می کنیم.

ناحیه جایگذاری پروتز

شاید بتوان گفت از جمله عواملی که در شیردهی اندکی تاثیرگذار است ناحیه قرارگیری و موقعیت پروتز در سینه است. سینه از بافت غددی تشکیل شده است، درزیرآن عضله قرارداردو بافت غددی روی عضله سینه ای است. اگر پروتز بین این دو بافت قرار گیرداثرفشاری ان می تواند بر جریان تولید وترشح شیر تاثیر منفی گذارد. این در صورتی است که اگر پروتز در زیر ماهیچه قرار گیرد این تاثیرگذاری به حداقل می رسد. البته در این مورد بین پزشکان اختلاف نظر وجود دارد.

حسایست بعد از پروتز سینه

ایجاد حساسیت بعد از پروتز سینه و یا عدم حسایست در نوک سینه می تواند بر میزان تولید شیر مادر اثر گذاشته و موجب کم شدن شیر مادر شود، چرا که بعد از پروتز اغلب افراد نسبت به سینه خود احساس حساسیت بیشتر کرده و یا در نوک پستان که واکنش نوروهورمونی برای تولید شیر دارد بی  حسی احساس می کند که این خود باعث تولید شیر کمتر خواهد شد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی پروتز سینه بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی حاذق مراجعه شود.

شماره تماس در مشهد ۰۹۱۵۶۱۷۷۸۲۶ می باشد.

نکاتی برای شیردهی بعد از پروتز سینه

فراموش نکنید شیردهی باعث بزرگ شدن سینه می شود و در طولانی مدت این بزرگی می تواند باعث افزایش سطح پوست پستان شود و بعد از اتمام شیردهی و خشک شدن شیر ،پوست اضافه باعث شلی پستان و پروتز شود. لذا بایدباتوجه به این مسئله درمورد استفاده از شیر مادر وشیردهی تصمیم بگیرید.
بهتر است در صورت داشتن پروتز سینه با پزشک خود در مورد مراقبت های بعد از شیردهی مشورت کنید تا نکات لازم و ضروری را در صورت احتمال بارداری به شما دهد. برای داشتن شیردهی موفق و بدون درد بهتر است در روزهای اول از شیر دوش استفاده کرده تا بتوانید فرزند خود را سیر کنید. در صورت وجود درد بسیار، بهتر است از شیردهی صرف نظر کرده و با مشورت با پزشک خود از مکمل برای سیر نگه داشتن فرزند خود استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
8 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.