ژنیکوماستی در آقایان

ژنیکوماستی

بسیاری از افراد با مشکل بزرگی سینه مواجه هستند که علت آن می تواند تجمع چربی در این ناحیه یا رشد بیش از حد غده سینه باشد که با جراحی ژنیکوماستی به راحتی می توان این مشکل را برطرف کرد. لیپوماتیک روش بسیار ایمن و مطمئنی می باشد که می توان برای کوچک کردن سینه مردان از آن استفاده کرد . درواقع جراحی ژنیکوماستی روشی می باشد که باعث کاهش حجم سینه مردان می شود .

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

نحوه انجام جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد . برای استخراج چربی های تجمع شده در سینه یک برش کوچک در زیر سینه ایجاد می شود و از طریق شکافت ایجاد شده یک کانولا مخصوص وارد بافت چربی می شود و با استفاده از حرکات عقب جلو کانولا بافت چربی تخریب می شود و استخراج می شود . در صورتی که بعد از استخراج چربی پوست حالت افتاده و آویزان پیدا کرد پوست اضافی حذف می شود و فرم زیبایی در سینه ایجاد می شود .

فرآیند بهبود و ریکاوری

احساس درد و تورم و کبودی ایجاد شده بعد از جراحی ژنیکوماستی طبیعی است، با مصرف داروهای مسکن تجویز شده می توانید درد خود را تسکین دهید . تورمات ایجاد شده نتایج واقعی را نامشخص می کند برای مشاهده نتایج نهایی کمی صبر و حوصله داشته باشید تا تورمات از بین برود . بعد از جراحی به منظور جلوگیری از بروز آمبولی در کنار داشتن استراحت کافی به آرامی شروع به راه رفتن نمایید .

اقدامات لازم بعد از جراحی

بعد از جراحی ژنیکوماستی استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی بسیار توصیه می شود . تمامی داروهای تجویز شده را بطور مرتب مصرف کنید و به هیچ عنوان در مصرف این داروها کوتاهی نکنید .

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی ژنیکوماستی می باشند ؟

مردانی که از لحاظ جسمانی از سلامتی کامل برخوردار می باشند و به بیماری خاصی مبتلا نیستد و از بزرگی سینه های خود رنج می برند کاندیدای مناسبی برای جراحی ژنیکوماستی هستند . برای انجام جراحی ژنیکوماستی رشد سینه ها باید تثبیت شده باشد انجام این جراحی در سنین پایین توصیه نمی شود . در صورتی که برای کوچک کردن سینه های خود خواهان انجام جراحی ژنیکوماستی می باشید و برای انجام این جراحی بدنبال یک جراح با تجربه در این زمینه هستید می توانید مشاوره های لازم را از دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراح پلاستیک دریافت نمایید و با انجام این جراحی فرم زیبایی را در سینه های خود بوجود آورید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

نکات کلی قبل از جراحی

قبل ازانجام هرجراحی زیبایی،( علاوه برمواردخاص وابسته به نوع جراحی)، مواردی کلی وجودداردکه بایدبیمارآنهارابداندورعایت نماید.

۱-بیماربایداگرمبتلا به بیماری خاصی میباشد به پزشک اطلاع دهد.
دیابت،صرع،هپاتیت،ایدز،بیماری قلبی،ریوی،کلیوی،فاویسم،تالاسمی،کم خونی،بیماری تیروئیدو….ازاین جمله اند.

۲-خانمهای بارداربایدحتما بارداری خودرابه جراح اطلاع دهند.خانم هادرسنین بارداری اگراحتمال بارداری رامی دهندحتما بایدجراح رامطلع سازند.

۳-سابقه جراحیهای قبلی وسابقه مشگل درجراحی های قبلی ویادربیهوشی راحتما با جراح ومتخصص بیهوشی بایددرمیان گذاشت.

 

۴- انجام مشاوره های لازم؛
بیماربایدباتوجه به سابقه بیماری های خاص،سن،نوع عمل موردنیازوطبق صلاحدیدجراح ،بامتخصصین دیگررشته ها،مشاوره نماید.
به عنوان مثال افرادبالای ۵۰ سال بایدتوسط متخصص داخلی ویزیت شوندیافردمبتلا به دیابت توسط فوق تخصص غدد(یامتخصص داخلی) مشاوره شود.

۵-انجام فتوگرافی های لازم؛
دراعمال جراحی زیبایی ثبت شرایط قبل ازعمل ،کمک زیادی به درک متقابل پزشک وبیمار ،ورفع سوتفاهمات بعدی میکند.لذالازم است قبل ازعمل، عکس های لازم،(عکس بادوربین عکاسی) ازموضع جراحی، تهیه گرددتابعداجهت مقایسه استفاده شود.

۶-استحمام در شب قبل از عمل؛
ازآنجا که تامدتی بعدازعمل امکان استحمام وجودنداردوجهت کم کردن احتمال عفونت ،بیماربایدشب قبل ازعمل استحمام نماید.

۷- بیمار در شب قبل از عمل غذای مناسب میل نماید صبح روزعمل، نباید صبحانه میل نمایدوبین ۶ تا ۸ ساعت باید ناشتا باشد در صورت رعایت نکردن ممکن است غذاهنگام بیهوشی از معده به داخل مری رفته و سپس وارد ریه شود .

۸-درهنگام مراجعه به بیمارستان بایدیکی ازاقوام درجه یک بالای ۱۸ سال همراه بامدارک شناسایی همراه بیمارباشد.

۹-بعضی ازاعمال جراحی ، بدون اجازه شوهر،درخانمها محدودیت قانونی دارد.لذا کسب ا جازه همسرلازم است.

مراقبت های بعد از عمل