پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه

با استفاده از پروتز چانه می توان در افرادی که چانه های کوچکی دارند فرم زیبایی را در چانه متناسب با سایر اجزای دیگر صورت ایجاد کرد .

نحوه عمل پروتز چانه

انجام این جراحی می تواند با بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی صورت گیرد. در سایز و اندازه های مختلف پروتز های چانه وجود دارند که با توجه به تکنیک مورد استفاده در جراحی و تغییرات مورد نظر انتخاب می شود برش ایجاد شده برای قرار دادن پروتز در چانه یا از دهان می باشد یا در زیر چانه ایجاد می شود بعد از ایجاد برش  جراح، پروتز را مستقیماً روی استخوان در امتداد خط فک قرار می‌دهد.

پروتز چانه

پروتز چانه

دوران بهبودی بعد از جراحی

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز چانه بسیار کوتاه می باشد بیمار می تواند پس از انجام این جراحی بعد از داشتن یک استراحت کامل فعالیت های معمول خود را ادامه دهد، ممکن است لب پایین بی حس باشد که به مرور زمان برطرف می شود در صورتی که برطرف نشد پزشک خود را مطلع سازید، از بیمار خواسته می شود که از انجام دادن فعالیت های سنگین خودداری نماید، به منظور کاهش تورم پوشش مخصوصی در اختیار بیمار قرار داده می شود که بلافاصله بعد از جراحی باید مورد استفاده قرار گیرد . بالا نگه داشتن سر در کاهش تورم بسیار کمک می کند . بعد از جراحی بیمار باید از مواد غذایی نرم استفاده کند . در صورتی که بخیه ها جذبی باشند نیازی به کشیدن ندارد و پس از چند هفته خود به خود می افتند .

آیا بعد از جراحی پروتز چانه جای اسکاری باقی می ماند ؟

یکی از نگرانی های افرادی که خواهان انجام جراحی پروتز چانه هستند جای زخم باقی مانده از جراحی می باشد، در صورتی که برای انجام این جراحی از برش در داخل دهان استفاده شده باشد ، هیچ گونه جای زخمی مشاهده نمی شود ، اما در صورتی که برای جایگذاری پروتز در چانه از شکاف زیر چانه استفاده شود ممکن است بعد از جراحی جای زخم کوچکی دیده شودف به هیچ عنوان نگرانی در این رابطه نداشته باشید زیرا برش در ناحیه ای ایجاد می شود که اطرافیان اصلا متوجه آن نشوند .

عوارض احتمالی کوتاه مدت بعد از جراحی پروتز چانه

یکی از عوارض که احتمال دارد بعد از جراحی پروتز سینه بروز نماید تغییر حسی ناحیه چانه می باشد که طبیعی است و بدلیل اثر دارو بی حسی است که به مرور زمان رفع می شود و با ازبین رفتن بی حسی ممکن است بیمار با کمی احساس درد رو برو شود که با مصرف مسکن تجویزی می توان آن را تسکین داد .

هزینه جراحی پروتز چانه

در هزینه جراحی پروتز چانه عوامل بسیاری تاثیر گذار می باشد، پیچیده بودن جراحی و نوع پروتز انتخابی در هزینه این جراحی می تواند تاثیر گذار باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه جراحی پروتز چانه و نحوه انجام این جراحی می توانید مشاوره های لازم را از دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک دریافت نمایید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *