لیفت پیشانی و ابرو

لیفت پیشانی و ابرو

افراد بسیاری به صورت ژنتیکی یا با افزایش سن با مشکل افتادگی ابرو مواجه هستند که با جراحی لیفت پیشانی و ابرو می توان این مشکل را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را  در صورت ایجاد نمود .

لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو و پیشانی

کاندیدای مناسب لیفت ابرو و پیشانی

در افرادی که ابرو پایین تر از حد طبیعی باشد و باعث شده باشد که چهره فرد غمگین و خسته به نظر برسید .

در افرادی که در پیشانی آن ها خطوط و چین و چروک عمیق مشاهده می شود.

در افرادی که مابین ابرو های آن ها خطوط و چین وچروک عمیقی مشاهده می شود .

لیفت ابرو و پیشانی مناسب است یا عمل جراحی افتادگی پلک فوقانی؟

این مسئله دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد در ابتدا باید جراح معاینات را با دقت بالایی انجام دهد تا تشخیص دهد افتادگی ناشی از افتادگی ابرو می باشد یا افتادگی پلک فوقانی ، در صورتی که مشکل افتادگی پلک فوقانی باشد باید فرد تحت عمل جراحی زیبایی پلک فوقانی قرار گیرد و پوست اضافی پلک فوقانی برداشته شود تا مشکل افتادگی برطرف شود اما در صورتی که مشکل اصلی افتادگی ابرو باشد و تشخیص نادرست داده شود و پوست اضافی پلک فوقانی برداشته شود ممکن است افتادگی ابرو بیشتر شود . در نتیجه جراح باید با دقت لازم تشخیص دقیق دهد .

تکنیک های مختلف لیفت ابرو و پیشانی

برای لیفت و بالاکشیدن ابرو و پیشانی چندین تکنیک وجود دارد که جراح بعد از بررسی و معاینات لازم میزان افتادگی یکی از این تکنیک ها را انتخاب می نماید ارتفاع پیشانی و وجود چین و چروک بین ابروها در انتخاب تکنیک می تواند تاثیر گذار باشد ، بهترین تکنیک در افرادی که پیشانی بلندی دارند و میزان چین و چروک بین ابرو های آن ها بیشتر است تکنیک Hairline می باشد در این تکنیک پوست اضافی پیشانی علاوه بر لیفت ابرو برداشته می شود . در مواردی که افراد پیشانی بلندی ندارند  و میزان چین و چروک آن ها کم می باشد مناسب ترین روش لیفت آندوسکوپیک می باشد که با برش های کوچک در پوست سر در محل رویش موها و با استفاده از دوربین صورت می گیرد ، امروزه بیشتر جراحان از این روش جراحی استفاده می کنند . با استفاده از این روش افتادگی ابرو کامل برطرف می شود و چین چروک ناشی از اخم زیاد و افزایش سن از بین می رود .

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی

جراحی لیفت ابرو و پیشانی کاملا فوق تخصصی می باشد و باید توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک که تجربه بالایی در این زمینه دارد انجام گیرد .

جراح باید با آناتومی این قسمت از صورت آشنایی کامل را داشته باشد و در حین جراحی دقت بالایی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است به عصب پیشانی آسیبی وارد شود و در نتیجه در عملکرد عضلاتی که ابرو را به سمت بالا می کشد خللی ایجاد شود . البته بروز این عارضه بسیار نادر می باشد ، و در صورت بروز موقتی می باشد . تورم و کبودی اطراف چشم ها از دیگر عوارضی می باشد که بعد از جراحی لیفت پیشانی و ابرو مشاهده می شود و با گذشت زمان از بین می رود . برای کاهش تورم و کبودی استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد جراح بینی در مشهد

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

نکات کلی قبل از جراحی

قبل ازانجام هرجراحی زیبایی،( علاوه برمواردخاص وابسته به نوع جراحی)، مواردی کلی وجودداردکه بایدبیمارآنهارابداندورعایت نماید.

۱-بیماربایداگرمبتلا به بیماری خاصی میباشد به پزشک اطلاع دهد.
دیابت،صرع،هپاتیت،ایدز،بیماری قلبی،ریوی،کلیوی،فاویسم،تالاسمی،کم خونی،بیماری تیروئیدو….ازاین جمله اند.

۲-خانمهای بارداربایدحتما بارداری خودرابه جراح اطلاع دهند.خانم هادرسنین بارداری اگراحتمال بارداری رامی دهندحتما بایدجراح رامطلع سازند.

۳-سابقه جراحیهای قبلی وسابقه مشگل درجراحی های قبلی ویادربیهوشی راحتما با جراح ومتخصص بیهوشی بایددرمیان گذاشت.

 

۴- انجام مشاوره های لازم؛
بیماربایدباتوجه به سابقه بیماری های خاص،سن،نوع عمل موردنیازوطبق صلاحدیدجراح ،بامتخصصین دیگررشته ها،مشاوره نماید.
به عنوان مثال افرادبالای ۵۰ سال بایدتوسط متخصص داخلی ویزیت شوندیافردمبتلا به دیابت توسط فوق تخصص غدد(یامتخصص داخلی) مشاوره شود.

۵-انجام فتوگرافی های لازم؛
دراعمال جراحی زیبایی ثبت شرایط قبل ازعمل ،کمک زیادی به درک متقابل پزشک وبیمار ،ورفع سوتفاهمات بعدی میکند.لذالازم است قبل ازعمل، عکس های لازم،(عکس بادوربین عکاسی) ازموضع جراحی، تهیه گرددتابعداجهت مقایسه استفاده شود.

۶-استحمام در شب قبل از عمل؛
ازآنجا که تامدتی بعدازعمل امکان استحمام وجودنداردوجهت کم کردن احتمال عفونت ،بیماربایدشب قبل ازعمل استحمام نماید.

۷- بیمار در شب قبل از عمل غذای مناسب میل نماید صبح روزعمل، نباید صبحانه میل نمایدوبین ۶ تا ۸ ساعت باید ناشتا باشد در صورت رعایت نکردن ممکن است غذاهنگام بیهوشی از معده به داخل مری رفته و سپس وارد ریه شود .

۸-درهنگام مراجعه به بیمارستان بایدیکی ازاقوام درجه یک بالای ۱۸ سال همراه بامدارک شناسایی همراه بیمارباشد.

۹-بعضی ازاعمال جراحی ، بدون اجازه شوهر،درخانمها محدودیت قانونی دارد.لذا کسب ا جازه همسرلازم است.

مراقبت های بعد از عمل