ماموپلاستی

لیفت پیشانی و ابرو

جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی سینه می باشد که به منظور کوچک کردن سینه مورد استفاده قرار می گیرد(البته درلغت برای بزرگ کردن سینه یاپروتز ،نیزمیتوان استفاده کرد، اما عمدتا درمعنای کوچک کردن، استفاده میشود).
افرادی که تمایل دارند سینه های خود را کوچک کنند می توانند با انجام این جراحی به خواسته خود دست یابند.
بعد از بارداری و شیردهی سینه ها فرم طبیعی خود را از دست می دهند و با افتادگی قابل توجهی مواجه می شوند که با جراحی ماموپلاستی و کوچک کردن سینه ها می توان فرم زیبایی در سینه ایجاد کرد .
گاهابعضی دختران به طورژنتیک دارای سینه های بزرگ هستندکه انجام جراحی درآمان چالش بزرگتری است.

ماموپلاستی

ماموپلاستی

 

کاندیدای مناسب برای جراحی ماموپلاستی

انجام این جراحی در افرادی که بدنبال بارداری وشیردهی، سینه های بسیار بزرگی دارند، بسیار مناسب است . سینه های بزرگ تناسب اندام را بر هم می زند و فردی که با این مشکل مواجه است نمی تواند لباس های دلخواه خود را بپوشد لذا جراحی ماموپلاستی در این افراد توصیه می شود .
دردخترانی که هنوزازدواج نکرده اند و سینه های بزرگ دارندتصمیم گیری مشگل تراست وبایدسه مسئله رامدنظرداشت:
۱-اسکارجراحی ممکن است به طورکامل ازبین نرود. درخانمی که هنوزازدواج نکرده است، این مسئله ممکن است، بعدا اشکال ایجادکند.
۲-شیردهی کم میشودوگاه به صفرمیرسد.لذاباید بیماراین رابداند.
۳-حس نوک پستان کاهش میابد.
لذابهتراست بیمارووالدین او، این مواردرا بدانندوسپس تصمیم بگیرندوجراحی را ،حتی الامکان به بعدازبچه دارشدن موکول کنندوجراح نیز،جراحی را به مواردبسیارشدیدمحدودکند.

نحوه جراحی ماموپلاستی

برای کوچک کردن سینه برش مورد نیاز روی سینه داده می شود ، برش در دور هاله سینه داده می شود وتازیرسینه ادامه داده میشود اندازه برش مورد نیاز با توجه به فرم و حجم سینه تعیین می شود.اسکارجراحی دورآرئول است که بایک خط مستقیم، تازیرسینه ادامه داردواگرسینه خیلی بزرگ باشدیک قسمت افقی،درزیرسینه به آن اضافه میشود.
در کنار جراحی ماموپلاستی، برای ایجاد فرم زیبا تر در سینه، عمل لیفت یابالاکشیدن سینه نیز انجام خواهد شد و سینه ها به سمت بالا لیفت می شود .پس با انجام این جراحی هم می توان سینه ها را کوچک کرد و هم باعث لیفت سینه به سمت بالا شد .
خیلی نگران خط برش در جراحی ماموپلاستی نباشید زیرا برش دورآرئول معمولامثل مرزطبیعی است وقابل دید نمی باشد وبرش های دیگرنیز، به مرورخیلی بهترمیشوند.
در نتیجه در این جراحی، برای کاستن از حجم سینه نیاز به ایجاد برش هایی در زیر سینه، هاله ی سینه و یا در وسط سینه است، بعد از ایجاد تغییرات لازم توسط جراح و کوچک شدن سایز سینه محل های برش داده شده با استفاده از نخ های قابل جذب یا غیر قابل جذب بسیار ظریف و با دقت بالایی بخیه زده می شود.

بعد از جراحی ماموپلاستی نتایج بسیار شگفت انگیزی ایجاد می گردد، البته تامدتی فعالیت های سنگین نباید صورت گیرد و همچنین از انجام دادن ورزش هایی که نیاز به کشش دارند باید پرهیز شود .
بعد از جراحی بدلیل برش های ایجاد شد احساس درد خواهید داشت که با مصرف مسکن های تجویز شده پزشک می توانید این احساس درد خود را کاهش دهید .
در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره در رابطه با جراحی ماموپلاستی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر راهنمایی های لازم را از دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک دریافت نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

نکات کلی قبل از جراحی

قبل ازانجام هرجراحی زیبایی،( علاوه برمواردخاص وابسته به نوع جراحی)، مواردی کلی وجودداردکه بایدبیمارآنهارابداندورعایت نماید.

۱-بیماربایداگرمبتلا به بیماری خاصی میباشد به پزشک اطلاع دهد.
دیابت،صرع،هپاتیت،ایدز،بیماری قلبی،ریوی،کلیوی،فاویسم،تالاسمی،کم خونی،بیماری تیروئیدو….ازاین جمله اند.

۲-خانمهای بارداربایدحتما بارداری خودرابه جراح اطلاع دهند.خانم هادرسنین بارداری اگراحتمال بارداری رامی دهندحتما بایدجراح رامطلع سازند.

۳-سابقه جراحیهای قبلی وسابقه مشگل درجراحی های قبلی ویادربیهوشی راحتما با جراح ومتخصص بیهوشی بایددرمیان گذاشت.

 

۴- انجام مشاوره های لازم؛
بیماربایدباتوجه به سابقه بیماری های خاص،سن،نوع عمل موردنیازوطبق صلاحدیدجراح ،بامتخصصین دیگررشته ها،مشاوره نماید.
به عنوان مثال افرادبالای ۵۰ سال بایدتوسط متخصص داخلی ویزیت شوندیافردمبتلا به دیابت توسط فوق تخصص غدد(یامتخصص داخلی) مشاوره شود.

۵-انجام فتوگرافی های لازم؛
دراعمال جراحی زیبایی ثبت شرایط قبل ازعمل ،کمک زیادی به درک متقابل پزشک وبیمار ،ورفع سوتفاهمات بعدی میکند.لذالازم است قبل ازعمل، عکس های لازم،(عکس بادوربین عکاسی) ازموضع جراحی، تهیه گرددتابعداجهت مقایسه استفاده شود.

۶-استحمام در شب قبل از عمل؛
ازآنجا که تامدتی بعدازعمل امکان استحمام وجودنداردوجهت کم کردن احتمال عفونت ،بیماربایدشب قبل ازعمل استحمام نماید.

۷- بیمار در شب قبل از عمل غذای مناسب میل نماید صبح روزعمل، نباید صبحانه میل نمایدوبین ۶ تا ۸ ساعت باید ناشتا باشد در صورت رعایت نکردن ممکن است غذاهنگام بیهوشی از معده به داخل مری رفته و سپس وارد ریه شود .

۸-درهنگام مراجعه به بیمارستان بایدیکی ازاقوام درجه یک بالای ۱۸ سال همراه بامدارک شناسایی همراه بیمارباشد.

۹-بعضی ازاعمال جراحی ، بدون اجازه شوهر،درخانمها محدودیت قانونی دارد.لذا کسب ا جازه همسرلازم است.

مراقبت های بعد از عمل