تزریق چربی در سینه

تزریق چربی در سینه

تزریق چربی در سینه

تزریق چربی در سینه یک روش کم تهاجمی برای بزرگ کردن سینه ها می باشد، با استفاده از این روش اگرسینه افتادگی زیادی نداشته باشد فرم زیبایی در سینه ایجاد می شود اما اگر افتادگی وپوست اضافه زیادباشدروش مناسبی نیست وباید همراه با لیفت سینه انجام شود.

تزریق چربی در سینه

تزریق چربی در سینه

 

نحوه تزریق چربی در سینه

ابتدابا لیپوساکشن(چه لیپوساکشن معمولی وچه روش لیپوماتیک) چربی از یک عضو اهدا کننده، که نیاز به تخلیه چربی دارد برداشته می شود. ، معمولا شکم، وگاهاران و باسن یاسایرنواحی.
روشهای لیپوساکشن اولترسونیک( مثل اولترازد)ویالیزرلیپولیز،به علت تخریب سلول چربی برای تزریق چربی مناسب نیستتد .
بعد از استخراج چربی، این چربی برای انتقال و جایگذاری در عضو دیگر به دقت تصفیه می شود . درتزریق چربی سینه، بهتراست ازبیهوشی عمومی استفاده شود ،زیراوسعت زیاد ناحیه ساکشن وتزریق، نیازبه حجم بالای داروی بیحسی داردکه میتواندبه دوزسمی برسد،لذا بیحسی موضعی خطرناک است.
البته تزریق با حجم کمتر،دربیمارباشرایط جسمانی خوب مقدوراست.

برتری روش تزریق چربی بر پروتز پستان ،استفاده ازبرش های کوچک ونبود اسکاربزرگ است امابرجستگی وسفتی پستان،درپروتز بیشتراست.
بعد از آماده سازی، چربی در ناحیه مورد نظر، تزریق می شود تا فرم زیبایی در سینه ایجاد شود .
تزریق چربی در سینه یک عمل جراحی به نسبت ساده می باشد و دوران نقاهت آن نسبتاکوتاه می باشد.هرچندحداقل دوهفته بایدعضودستکاری نشودوتوسط یک سوتین معمولی بیحرکت شود.
ماندگاری چربی به شدت، وابسته به بیحرکتی عضو است.مثلا ماندگاری آن درلب، که امکان بیحرکتی آن کمتراست ازهمه اعضا کمتراست.
توجه نمایید که دریافت نتایج مطلوب ، وابسته به تکنیک استفاده شده در این روش دارد . به همین علت نیاز است برای انجام این کار به یک جراح باتجربه مراجعه نمایید

بهبودی

بعد از تزریق چربی در سینه ،کمی ناراحتی اولیه وجود دارد، که به مرور زمان برطرف می شود. در روز های اولیه ،ممکن است بیماران احساس پر شدن و ورم در ناحیه سینه داشته باشند که این احساس زود گذر می باشد.
کبودی ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده چربی، طبیعی است. استفاده از کمپرس یخ در این مواقع توصیه می شود . با استفاده از کمپرس یخ می توان علائم کبودی و تورم را کاهش داد و احساس راحتی بیشتری کرد ،اما برروی محل تزریق چربی(پستان) نباید ازکمپرس سرد استفاده کرد چون باعث کم شدن جریان خون محل ومرگ سلولهای چربی میشود.
بلافاصله بعد از تزریق چربی ،سینه بزرگ می شود تغییرات را می توان مشاهده کرد،امابایدتوجه داشت که حدودپنجاه تا هفتاد درصد چربی، ازبین رفته و بازجدب می شود و سینه به همان بزرگی روز اول نمی ماند.
بعد از گذشت چند روز و داشتن استراحت کافی بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد

نتایج

حدود سی تا پنجاه درصد سلول های چربی تزریق شده در سینه ها زنده می مانند.به تدریج رگ های خونی دراین چربی ها جوانه زنده وسلول ها راتغذیه می کنند و این سلولها درمحل زنده می مانند و حتی می توانند بانوسانات وزن بیمار،تغییرحجم دهند.
ماندگاری چربی خوب است اما چون دریک نوبت نمی توان مقدارخیلی زیادی تزریق کرد درافرادی که سینه خیلی کوچک است، بهتراست بعد از گذشت مدتی تزریق مجدد انجام داد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

نکات کلی قبل از جراحی

قبل ازانجام هرجراحی زیبایی،( علاوه برمواردخاص وابسته به نوع جراحی)، مواردی کلی وجودداردکه بایدبیمارآنهارابداندورعایت نماید.

۱-بیماربایداگرمبتلا به بیماری خاصی میباشد به پزشک اطلاع دهد.
دیابت،صرع،هپاتیت،ایدز،بیماری قلبی،ریوی،کلیوی،فاویسم،تالاسمی،کم خونی،بیماری تیروئیدو….ازاین جمله اند.

۲-خانمهای بارداربایدحتما بارداری خودرابه جراح اطلاع دهند.خانم هادرسنین بارداری اگراحتمال بارداری رامی دهندحتما بایدجراح رامطلع سازند.

۳-سابقه جراحیهای قبلی وسابقه مشگل درجراحی های قبلی ویادربیهوشی راحتما با جراح ومتخصص بیهوشی بایددرمیان گذاشت.

 

۴- انجام مشاوره های لازم؛
بیماربایدباتوجه به سابقه بیماری های خاص،سن،نوع عمل موردنیازوطبق صلاحدیدجراح ،بامتخصصین دیگررشته ها،مشاوره نماید.
به عنوان مثال افرادبالای ۵۰ سال بایدتوسط متخصص داخلی ویزیت شوندیافردمبتلا به دیابت توسط فوق تخصص غدد(یامتخصص داخلی) مشاوره شود.

۵-انجام فتوگرافی های لازم؛
دراعمال جراحی زیبایی ثبت شرایط قبل ازعمل ،کمک زیادی به درک متقابل پزشک وبیمار ،ورفع سوتفاهمات بعدی میکند.لذالازم است قبل ازعمل، عکس های لازم،(عکس بادوربین عکاسی) ازموضع جراحی، تهیه گرددتابعداجهت مقایسه استفاده شود.

۶-استحمام در شب قبل از عمل؛
ازآنجا که تامدتی بعدازعمل امکان استحمام وجودنداردوجهت کم کردن احتمال عفونت ،بیماربایدشب قبل ازعمل استحمام نماید.

۷- بیمار در شب قبل از عمل غذای مناسب میل نماید صبح روزعمل، نباید صبحانه میل نمایدوبین ۶ تا ۸ ساعت باید ناشتا باشد در صورت رعایت نکردن ممکن است غذاهنگام بیهوشی از معده به داخل مری رفته و سپس وارد ریه شود .

۸-درهنگام مراجعه به بیمارستان بایدیکی ازاقوام درجه یک بالای ۱۸ سال همراه بامدارک شناسایی همراه بیمارباشد.

۹-بعضی ازاعمال جراحی ، بدون اجازه شوهر،درخانمها محدودیت قانونی دارد.لذا کسب ا جازه همسرلازم است.

مراقبت های بعد از عمل