استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی می توان استحمام کرد؟

استحمام بعد از جراحی بینی چه عوارضی را برای فرد به همراه می آورد؟

چه مراقبت هایی بعد از برداشتن گچ بینی باید رعایت شود؟

آیا می توان صورت را همزمان با چسب بینی شست؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون استحمام بعد از جراحی بینی گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از جراحی بینی بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. باماهمراه باشید.

استحمام بعد از جراحی بینی

یکی از سوالاتی که اکثر متقاضیان جراحی بینی یا عمل رینوپلاستی خواهان دانستن آن هستند، مراقبت های بعد از جراحی بینی علی الخصوص استحمام و شستن صورت بعد از جراحی بینی است.

جراح بینی حاذق در بیشتر جلسات مشاوره ی قبل از عمل از فرد می خواهد که روز قبل از جراحی استحمام کرده باشد، زیرا بعد از عمل رینوپلاستی باید تا زمانی که تامپون و اسپیلنت در بینی قرار دارد، هیچ گونه آب را به صورت وارد نکنند و تا جایی که ممکن است صورت را خشک و تمیز نگه دارند.

در بیشتر موارد چون جراحی دارای مقداری خونریزی است و این خون به موی سر نیز نفوذ پیدا می کند. فرد را بعد از عمل مقداری ناراحت و کلافه می نماید در نتیجه بیمار می تواند سر خود را خم کند و یکی از اعضای خانواده موی سر را به آرامی بدون ایجاد هیچ گونه فشار و ناراحتی در ناحیه بینی، شستشو نماید.جهت شستشوی بدن نیز بهتر است که از دوش های تلفنی استفاده کنید. بعد از آن باید خوب موی سر را خشک کند برای این منظور بهتر است که از سشوار استفاده نماید.

توصیه جراح بینی بر این است که تحت هیچ شرایطی گچ روی بینی خیس نشود زیرا با مرطوب شدن گچ بینی باعث از جا در آمدن آن می شود و نتیجه عمل بینی را معکوس می کند. برای شستن بینی در هفته ای اول بعد از جراحی بهتر است که از یک پنبه و یا دستمال کوچک جهت مرطوب کردن صورت استفاده شود.

اگر زمان برداشتن گچ روی بینی فرا رسد، بیمار می تواند به حمام رود و خوب بینی را خیس کند تا در زمان برداشتن اسپیلنت آن راحت باشند و هیچ فشاری بر نایحه بینی وارد نشود.

چکیده مطلب

اگر بیمار مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی را خوب رعایت کند، نتیجه عالی و ایده آلی را بعد از جراحی زیبایی بینی برای فرد به همراه می آورد. همچنین مراجعه مرتب  برای گذاشتن چسب بینی توسط جراح بینی بسیار مهم بوده و در شکل دهی بینی مهم است.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استحمام بعد از جراحی بینی بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی حاذقی مراجعه شود که ما در این مقاله دکتر اسماعیل فرزاد فرد را معرفی می کنیم. شماره تماس در مشهد ۰۹۱۵۶۱۷۷۸۲۶ می باشد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد  فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

  • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
  • جراحی سینه
  • لیفت صورت
  • پروتز باسن
  • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
  • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

پیج اینستاگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *