آیا احتمال پارگی پروتز سینه وجود دارد؟

پارگی پروتز سینه

با توجه به افزایش درخواست بانوان برای پر طرفدار ترین جراحی زیبایی سینه که همان پروتز می باشد، نگرانی هایی همچون احتمال پارگی در پروتز سینه برای برخی ممکن است وجود داشته باشد. اما تا چه میزان باید نگران این مشکل باشیم ؟ علل های مهم در پارگی پروتز سینه کدام است ؟

پارگی پروتز سینه

پارگی پروتز سینه

پارگی پروتز سینه

یکی از سوالاتی مطرح شده توسط اکثر مراجعه کنندگانی که قصد انجام این جراحی را دارند در زمینه پارگی پروتز سینه می باشد. اما پارگی پروتز سینه آن گونه که در تصور ما است بسیار نادر می باشد.

علل های مهم در پارگی پروتز سینه

احتمال پارگی در پروتز سینه بسیار کم بوده و نیاز به نگرانی نمی باشد. اا برخی از عوامل در ایجاد پارگی نقش دارند که در ادامه بیان می گردد.

اصولا هنگامی که صحبت از پارگی پروتز سینه می شود، تقریبا یک پارگی های میکروسکوپی و یا در واقع سوراخ شدگی های خیلی کوچک است که مقداری از محتوای داخل پروتز به خارج نشت می کند در این صورت اگر پروتز سینه حاوی مواد سالین باشد، چروکیده و کوچک می شود . اکثر پروتز ها که حاوی سیلیکون باشد ( پروتز سینه سلیکونی بیشترین نوع مورد استفاده در جراحی های پروتز سینه به شمار می آید) ژل داخل پروتز خارج می شود. این مواد وارد بافت می شود که تحریک کننده بوده و باعث تغییر بافتی می شود.

اغلب اوقات حتی ممکن است در بررسی های تصویری که با MRI هم انجام می شود و یا حتی بعد از باز شدن آن، چیزی به عنوان یه سوراخ و یا پاره شدگی مشاهده نشود  اما در واقع واکنش یک بدن نشان می دهد که تجمع مایع در اطراف پروتز هست باعث می شود که پزشک متوجه این مشکل گردد.

البته ممکن است پروتز بر اثر برخورد چاقو و یا مواردی مشابه آن ممکن است پاره شود.

علل  دیگری که باعث ایجاد پارگی در پروتز سینه می شود در رابطه با پروتز هایی است که مدت زیادی در بدن فرد بوده و فرسوده شده، در نتیجه ممکن است دچار پارگی شود.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی حاذقی مراجعه شود.

شماره تماس در مشهد ۰۹۱۵۶۱۷۷۸۲۶ می باشد.

نتیجه گیری

با توجه به افزایش درخواست بانوان برای انجام عمل پروتز سینه، ممکن است نگرانی جهت پارگی در پروتز سینه ایجاد گردد. در گذرشته که از پروتز های آب نمکی استفاده می شد. احتمال پارگی وجود داشت ولی با توجه به پروتز های سیلیکونی که بسیار رواج پیدا کرده است، نیاز به نگرانی نمی باشد. در صورت پارگی می توان آن را خراج نمود.

انتخاب بهترین جراح پروتز سینه بسیار حائز اهمیت است. در انتخاب آن دقت کنید تا مشکلات به دلیل عدم تبحر جراح رخ ندهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *